Powołano spółkę Stadion Miejski Katowice. Jej prezes, Paweł Cebula, był dyrektorem Wesołego Miasteczka

Nowy katowicki Stadion Miejski jest w budowie. Już jednak powołano spółkę do zarządzania nim - o nazwie Stadion Miejski Katowice. Jej prezesem został Paweł Cebula, wieloletni dyrektor Legendii. Śląskiego Wesołego Miasteczka.

Na razie miasto Katowice nie chwali się utworzeniem nowej spółki. Za to stanowiskiem prezesa pochwalił się Paweł Cebula. Zamieścił na LinkedInie informację, że od lutego jest prezesem spółki z ograniczoną odpowiedzialnością o nazwie Stadion Miejski Katowice.

Powołano spółkę Stadion Miejski Katowice

Cebula wcześniej przez prawie 9 lat był dyrektorem Legendii. Śląskiego Wesołego Miasteczka w Parku Śląskim w Chorzowie, dyrektorem zarządzającym WPKiW oraz inspektorem ds. organizacji eventów w WPKiW. Jest absolwentem Politechniki Śląskiej w Gliwicach na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji (studiował w latach 2006-2011) oraz menadżerskich studiów podyplomowych na uczelni WSB Merito. Był przez ponad 4 lata komendantem Hufca ZHP Katowice.

Nowa spółka Stadion Miejski Katowice została powołana 23 stycznia 2024 roku.

- Ma ona nie tylko zarządzać obiektem sportowym jako nieruchomością, ale także dbać o jego wykorzystywanie na rzecz mieszkańców, na cele społeczne, kulturalne oraz związane z promowaniem aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia - mówi, zapytany przez nas o nowy byt, Dawid Kwiecień, PR Manager Katowickiej Agencji Wydawniczej.

Jak się dowiadujemy, 100% udziałów w spółce Stadion Miejski Katowice to własność miejskiej spółki Katowickie Inwestycje S.A.

Trwa budowa nowego stadionu w Załęskiej Hałdzie

Stadion Miejski w Katowicach jest w budowie. Pierwszą, symboliczną łopatę wbito na terenie inwestycji w dzielnicy Załęska Hałda 14 października 2021 r. Na razie jest realizowany pierwszy etap, czyli otwarty stadion na 15 tysięcy osób i hala sportowa na 3 tysiące osób oraz zaplecze, w tym parkingowe. W kolejnym etapie mają być zbudowane boiska treningowe, w tym zadaszone.

Stadion ma stać się nowym domem dla drużyny piłkarskiej GKS-u Katowice. Przewidziany w kontrakcie czas na zrealizowanie budowy wynosi 3 lata, czyli stadion powinien być gotowy w październiku 2024 roku.

W momencie rozpoczęcia budowy miasto wyceniło wartość inwestycji na 230 milionów złotych brutto. Dziś już jest mowa o 290 milionach zł

Fontanna solankowa giszowiec 01

Może Cię zainteresować:

Fontanna solankowa w Giszowcu zostanie dokończona. Miała być gotowa w kwietniu 2023 r.

Autor: Katarzyna Pachelska

02/02/2024

Boisko gks bukowa katowice

Może Cię zainteresować:

Katowice. Nowe całoroczne, zadaszone boisko powstanie przy ul. Bukowej. Będzie z niego korzystać Młoda GieKSa

Autor: Katarzyna Pachelska

01/02/2024

Plan rojst 3 sezon katowice zadole 2

Może Cię zainteresować:

Kręcony też w Katowicach serial "Rojst. Millenium" zadebiutuje na platformie Netflix 28 lutego 2024 r.

Autor: Katarzyna Pachelska

31/01/2024

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon