Poznajecie tego oszusta? Wypłacił z cudzego konta 1000 zł metodą "na Blik"

Katowicka policja poszukuje mężczyzny, który dokonał oszustwa i kradzieży metodą "na Blik". Opublikowała jego wizerunek, uwieczniony przez monitoring.

Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach próbują dociec, który mężczyzna dokonał oszustwa metodą na „Blik”. Doszło do niego 4 listopada 2021 roku.

Podejrzewany mężczyzna nawiązał kontakt z kobietą, która wystawiła rzeczy na sprzedaż na jednej z aukcji internetowych. Chciał potwierdzić transakcję. Wykorzystując możliwość płatności Blikiem, wysłał kobiecie link w celu pobrania przez nią zapłaty i uzyskał w ten sposób dane jej karty oraz kodu CCV. W efekcie kobieta została oszukana i z jej konta bankowego został skradziony 1000 złotych. Mężczyzna, którego wizerunek zarejestrowały kamery monitoringu, wypłacił pieniądze z bankomatu zlokalizowanego w Gdańsku przy ul. Grunwaldzkiej 92/98.

Świadkowie zdarzenia, osoby mogące rozpoznać podejrzewanego lub posiadające jakiekolwiek informacje mogące przyczynić się do ustalenia jego tożsamości, proszone są o kontakt z policjantami z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach pod nr. telefonu 47 85 123 10, 47 85 15 11 lub pod adresem e-mail: samochodowe@katowice.ka.policja.gov.pl. Policjanci gwarantują anonimowość.

Czytaj też:

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon