Pędził katowicką ulicą prawie 100 km/h szybciej niż można. Dostał słony mandat

Policjanci katowickiej drogówki nie ustają w łapaniu piratów drogowych. Od 1 stycznia 2022 r. mogą im wystawiać słone mandaty, i skwapliwie korzystają z tego prawa.

Śląska Policja
Policja (zdjęcie ilustracyjne)

Policjanci katowickiej drogówki ukarali w ostatnich dniach wysokimi mandatami karnymi kierujących, którzy złamali przepisy ustawy Prawo u ruchu drogowym. Dwóch z nich doprowadziło do kolizji, a trzeci przekroczył prędkość aż o 92 km/h.

Więcej o nowym taryfikatorze mandatów, obowiązującym od 1 stycznia 2022: Nowe stawki mandatów od 1 stycznia 2022 roku. 1500 zł za nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu

Z 2,5 tysiącami złotych będzie musiał pożegnać się kierowca samochodu osobowego, który na al. Bielskiej, czyli fragmencie DK 86 z Katowic do Tychów drastycznie przekroczył dozwoloną prędkość. 40-letni kierujący na ograniczeniu prędkości do 70 km/h jechał aż 162 km/h. Za przekroczenie prędkości aż o 92 km/h został również ukarany mandatem w wysokości 2,5 tysiąca złotych.

2,5 tysiąca zł mandatu za spowodowanie kolizji w Katowicach

Mandat o tej samej wysokości, ale tym razem nie za przekroczenie prędkości, ale za spowodowanie kolizji, został wystawiony również innemu kierowcy w Katowicach. Młody kierujący volkswagenem golfem, który uprawnienia do kierowania pojazdami ma dopiero od kilku tygodni, doprowadził do kolizji na ulicy Murckowskiej. 19-letni kierujący w wyniku nieprawidłowego wykonania manewru zmiany pasa ruchu doprowadził do zderzenia z pojazdem ciężarowym marki Mercedes. Na szczęście nikomu w wyniku zdarzenia drogowego nic się nie stało.

O pół tysiąca mniejszym mandatem został z kolei ukarany 31-letni kierujący autem marki BMW, który doprowadził do kolizji z pojazdem tej samej marki. Na wysokości przystanku autobusowego Brynów-Różyckiego w Katowicach sprawca zdarzenia nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze oraz natężenia ruchu i najechał na tył pojazdu, który jechał przed nim. Nikt w zdarzeniu drogowym nie odniósł obrażeń.

Policjanci katowickiej drogówki apelują do kierujących o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, stosowanie się do ograniczeń prędkości i dostosowanie jazdy do panujący warunków atmosferycznych i natężenia ruchu.

Czytaj też:

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon