Primark Katowice w Silesia City Center ogłasza datę otwarcia! Jeszcze wcześniej niż zapowiadano

A to niespodzianka! Sklep Primark w Katowicach, w Silesia City Center, zostanie otwarty znacznie wcześniej niż zapowiadano. Sieć oficjalnie ogłosiła datę otwarcia katowickiego sklepu. Irlandzki potentat handlowy oferuje ubrania, artykuły wyposażenia wnętrz i kosmetyki w niskiej cenie. Jego koncept handlowy podbił już Europę Zachodnią.

Byliśmy w sklepie Primark Katowice dzień przed otwarciem: Primark Katowice. Byliśmy tu dzień przed otwarciem. Zobaczcie, co tu można kupić. Ceny, asortyment

Primark, międzynarodowy detalista odzieżowy, ogłosił datę otwarcia swojego sklepu w Katowicach. Zlokalizowany w Silesia City Center po raz pierwszy otworzy swoje drzwi dla klientów w środę 30 listopada 2022 roku, 20 dni po nowym salonie marki w Krakowie.

Primark Katowice wcześniej niż zapowiadano!

Umowę na wynajem powierzchni w Silesia City Center firma podpisała w styczniu 2021 roku. Przypomnijmy, że pierwsze informacje o Primarku w Katowicach mówiły o otwarciu tego sklepu dopiero na wiosnę 2023 roku. Inne podawały datę 8 grudnia 2022 roku, czyli tuż przed pierwszą niedzielą handlową w grudniu. Tymczasem okazuje się, że sieć otworzy sklep w Katowicach jeszcze wcześniej. Zresztą na to wskazywał stan gotowości sklepu. W zeszłym tygodniu odsłonięto już jego witrynę, wcześniej zasłoniętą wielkimi kurtynami.

Wcześniej pisaliśmy:

Sklep znajduje się w miejscu po części byłego hipermarketu Tesco, w sąsiedztwie TK Maxxa, naprzeciwko sklepu zoologicznego, blisko pierwszego wejścia do SCC od strony ul. Chorzowskiej (tego, które wychodzi wprost na budowę biurowca na skwerze przed SCC od strony Chorzowskiej).

Katowicki sklep będzie czwartą lokalizacją Primark w kraju oraz pierwszą w województwie śląskim. Nowy obiekt będzie się znajdował w jednym z najczęściej odwiedzanych i największych centrów handlowych na Śląsku, czyli Silesia City Center.

- To naprawdę ekscytujący czas dla marki, Primark w Katowicach będzie naszym czwartym sklepem w Polsce, a drugim, który zostanie otwarty w listopadzie 2022 roku - mówi Maciej Podwojski, Head of Sales CEE w Primark. - Jest to dla nas bardzo ważny moment, gdyż w ten sposób jako marka stawiamy kolejny kamień milowy w naszej ekspansji w Polsce. Chciałbym podziękować wszystkim naszym kolegom i koleżankom z zespołu, którzy ciężko pracowali, by zapewnić klientom Primark w Katowicach jak najlepsze doświadczenia zakupowe. Nie możemy się doczekać, by powitać ich w naszych progach w nadchodzących tygodniach. Jesteśmy przekonani, że docenią nasz niesamowity i przystępny cenowo asortyment – dodaje Podwojski.

Odzież męska, damska, dziecięca, kosmetyki i wyposażenie domu w Primarku w Katowicach

Primark w Katowicach, zajmujący 3 600 mkw. powierzchni handlowej, chce zaoferować klientom najnowsze trendy i artykuły codziennego użytku w atrakcyjnych cenach, w ramach kolekcji

  • odzieży męskiej,
  • odzieży damskiej,
  • odzieży dziecięcej,
  • kosmetyków,
  • wyposażenia domu.

W jego ofercie znajdzie się również ciągle rosnącą gama produktów dostępnych pod marką Primark Cares.

Primark chwali się, że teraz prawie 40 proc. jego ubrań produkowanych jest z materiałów pochodzących z recyklingu lub bardziej zrównoważonych źródeł, co jest częścią ambicji Primark, by uczynić bardziej zrównoważoną modę dostępną dla każdego.

- Bardzo cieszymy się, że już niebawem w Silesii otwarty zostanie czwarty w Polsce, a pierwszy w tym regionie sklep Primark. Biorąc pod uwagę ogromne zainteresowanie otwarciem nowego sklepu irlandzkiej sieci już teraz, jesteśmy pewni, że Primark doskonale uzupełni dotychczasową ofertę marek w Centrum i szybko zyska popularność wśród klientów – dodała Iwona Mroczek, Dyrektor Silesia City Center.

170 miejsc pracy w sklepie Primark w Katowicach

Katowicki sklep stworzy łącznie ponad 170 miejsc pracy dla lokalnej gospodarki. Firma nadal prowadzi rekrutację na stanowiska doradcy klienta.

Primark ma obecnie dwa sklepy w Polsce, w centrum handlowym Posnania w Poznaniu oraz w Galerii Młociny w Warszawie. Oprócz otwarć w Katowicach i Krakowie, firma planuje poszerzyć swoją sieć w przyszłym roku również o sklepy w Magnolia Park we Wrocławiu oraz w Manufakturze w Łodzi, co oznacza, że liczba obiektów Primark w Polsce do końca 2023 r. wzrośnie do sześciu. Primark kontynuuje realizację swoich ambitnych planów ekspansji w regionie Europy Środkowo-Wschodniej także poprzez wejście na rynek rumuński jeszcze w tym roku, a następnie na Słowację w 2023 r.

Primark to sieć handlowa wywodząca się z Irlandii, zresztą największa w tym kraju. Pierwszy sklep w Irlandii, konkretnie w Dublinie, powstał w 1969 roku – wtedy jeszcze pod szyldem Penneys. Obecnie firma ma 410 sklepów w 16 krajach Europy i Ameryki.

Cyrulik Śląski Cafe 8

Może Cię zainteresować:

Magiczny lokal w Katowicach zamyka się. Już nie będzie kawy, maszkytów i obiadów

Autor: Katarzyna Pachelska

13/10/2022

Teren przy Armii Krajowej tu będzie Kaufland

Może Cię zainteresować:

Katowice. Wiadomo, kiedy zacznie się budowa nowego niemieckiego marketu

Autor: Katarzyna Pachelska

04/04/2022

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon