Katowice. Wiadomo, kiedy zacznie się budowa nowego niemieckiego marketu

W Katowicach powstanie nowy market. Miasto pozwoliło na budowę. Wiemy, kiedy rozpocznie się ta inwestycja.

Urzędnicy z Katowic udzielili pozwolenia na budowę nowego marketu w mieście. Powstanie on w dzielnicy Piotrowice, konkretniej na działce po Famurze przy ul. Armii Krajowej.

Pisaliśmy o tym 29 marca : Kolejny market powstanie w Katowicach. Miasto wydało pozwolenie na budowę

Market sieci Kaufland powstanie przy ul. Armii Krajowej

Powstanie tam market niemieckiej sieci Kaufland. Już wiadomo, że budowa zacznie się w 2022 roku.

- Budowę sklepu Kaufland w Katowicach przy ul. Armii Krajowej planujemy rozpocząć najpóźniej w trzecim kwartale bieżącego roku - mówi dla portalu 24kato.pl Maja Szewczyk, dyrektor Działu Komunikacji Korporacyjnej Kaufland Polska.

Budowa takiego obiektu trwa około 12 miesięcy.

Jak duży będzie to sklep? Można się spodziewać, że spory, tak jak pierwszy Kaufland, który powstał w 2020 r. w Katowicach, przy ul. Brynowskiej w dzielnicy Brynów. Możliwe, że będzie to klon brynowskiego sklepu. Oprócz samego Kauflanda, w obiekcie będzie też minigaleria handlowa.

- Rozwijając się w myśl koncepcji one stop-shopping, w projekcie obiektu przewidujemy obecność innych punktów handlowo-usługowych. Standardowy format sklepów Kaufland zakłada średnią powierzchnię sprzedaży wynoszącą około 2800 mkw. W każdej lokalizacji analizujemy potrzeby lokalnych konsumentów, aby jak najlepiej odpowiadać na ich oczekiwania - przekonuje Maja Szewczyk, dyrektor Działu Komunikacji Korporacyjnej Kaufland Polska.

Będzie to trzeci sklep tej niemieckiej sieci w Katowicach

To będzie już trzeci sklep niemieckiej sieci w Katowicach. Oprócz sklepu przy ul. Brynowskiej, niedaleko Parku Kościuszki, Kaufland działa też od listopada 2021 r. w miejscu po zmniejszonym Tesco w Silesia City Center.

Kaufland to niemiecka sieć sklepów. Warto wiedzieć, że razem z Lidlem należy do Grupy Schwartz. W całej Europie Kaufland ma ponad 1350 sklepów i zatrudnia ok. 139 000 pracowników. W Polsce - 235 marketów i zatrudnia ok. 14 000 pracowników. W listopadzie 2021 r. Kaufland obchodził 20-lecie działalności w Polsce. Pierwszy sklep pod tym szyldem powstał w 2001 r. w Stargardzie.

ZOBACZ TEŻ:

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon