Przejście do Parku Śląskiego od strony Katowic zostało zamknięte na kłódkę. Dlaczego?

Jeśli będziecie chcieli się wybrać na spacer do Parku Śląskiego, to możecie się zdziwić. Furtka od strony Międzynarodowych Targów Katowickich i OPT została zamknięta na kłódkę z grubym łańcuchem. Dlaczego ktoś zagrodził tak często używane, zwłaszcza przez katowiczan, przejście do Parku?

Ci, którzy odkryli darmowy parking na terenie po byłych Międzynarodowych Targach Katowickich, przy dawnym Ośrodku Postępu Technicznego, będą pewnie niezadowoleni. Do tej pory można było tam zaparkować bez problemu, i udać się do Parku alejką prowadzącą od OPT do alei Planetarium, a potem dalej - np. do Planetarium Śląskiego czy na spacer.

Zamknięta furtka do Parku Śląskiego od strony Katowic

Niestety, wejście do alejki zostało zamknięte. Brama pozostawała zamknięta od dawien dawna, ale furtka zawsze była otwarta. Teraz z przejścia tamtędy - nici. Furtkę zamknięto na kłódkę otoczoną grubym łańcuchem. Ktoś powiesił na niej kartkę w foliowej koszulce "Brak przejścia". Dookoła płot i ani jednej dziury, przez którą można by było przejść. Trzeba iść naokoło, albo w stronę stadionu GKS, albo do Bytkowskiej w stronę Siemianowic, a potem do alei Planetarium.

Zapytaliśmy w Parku Śląskim, dlaczego zamknięto furtkę.

- Zamknięcie związane jest z rozpoczynającymi się pracami remontowymi na al. Planetarium, wykonawca niebawem umieści stosowną informację. Utrudnienia potrwają do połowy 2024 roku - nie pozostawia złudzeń Aneta Miler, rzeczniczka prasowa Parku Śląskiego.

Aleja Planetarium ma zostać wyremontowana

Aleja Planetarium, prowadząca od ulicy Bytkowskiej do Planetarium Śląskiego wymaga naprawy. Brukowana nawierzchnia jest pofalowana, w czasie deszczu czy roztopów robią się tam olbrzymie kałuże.

Prace już się zaczęły. Zamknięto wjazd od ulicy Bytkowskiej do Planetarium dla samochodów osobowych i autobusów.

Remont drogi dojazdowej od ulicy Bytkowskiej do Planetarium to kolejny etap rewitalizacji Parku Śląskiego. Inwestycja ta ma na celu zapewnienie sprawnego i bezpiecznego dojazdu do obiektu. Prace potrwają do połowy 2024 roku.

Jak informuje Park Śląski, do dyspozycji kierowców pozostają parkingi przy wjeździe głównym od ulicy Parkowej oraz od ulicy Chorzowskiej, z których można spacerem dotrzeć do Planetarium. Odległość z parkingów do Planetarium to 900-1500 metrów.

Red bull katowice 2

Może Cię zainteresować:

Latające rowery Red Bulla wracają do Katowic! Red Bull Roof Ride ponownie na dachu Międzynarodowego Centrum Kongresowego

Autor: Katarzyna Pachelska

18/04/2023

Starganiec katowice mikolow 11

Może Cię zainteresować:

Co się dzieje na Stargańcu? Miejsce wypoczynku katowiczan w Mikołowie przechodzi rewitalizację

Autor: Katarzyna Pachelska

18/04/2023

Fabryka Park w Katowicach Pierwsza inwestycja handlowa TDJ Estate wizualizacja 3

Może Cię zainteresować:

Nowy park handlowy powstaje w Katowicach, na terenie dawnych zakładów firmy Famur

Autor: Katarzyna Pachelska

17/04/2023

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon