Przestrzenie Sztuki Taniec Katowice ogłasza otwarty nabór uzupełniający dla choreografów i tancerzy

Program Przestrzenie Sztuki Taniec Katowice ogłasza otwarty nabór uzupełniający dla choreografów i tancerzy reprezentujących wszystkie gatunki tańca na KONCEPCJĘ CHOREOGRAFICZNĄ DUŻEGO FORMATU pod hasłem: „Taniec, rytuał, społeczeństwo” .

Przestrzenie sztuki katowice

Przestrzenie Sztuki w Katowicach pragnąc inspirować młode pokolenie nowym myśleniem o społeczeństwie, tworzą warunki sprzyjające rozwojowi różnorodnych, nowatorskich form tańca oraz twórczych praktyk artystycznych.

Ośrodek ogłasza nabór uzupełniający dla choreografów i tancerzy na koncepcję choreograficzną dużego formatu pod hasłem "Taniec, rytuał, społeczeństwo".

Temat przewodni naboru proponuje spojrzenie na taniec i rytuał poprzez pryzmat wartości społecznych i wyzwań dla porządku społecznego w różnych kulturach na świecie. Wykorzystanie interdyscyplinarnych i międzykulturowych perspektyw przede wszystkim z dziedzin socjologii, antropologii i psychologii jako wprowadzenia do tańca i badań nad rytuałem. Wpływ tańca i praktyk rytualnych na strukturę społeczną i indywidualną tożsamość.

Choreografia dużego formatu inspirowana ww. tematem powinna zakładać udział od 8 do 10 tancerzy.

Minimalny czas trwania spektaklu to 40 minut. Wiodącym środkiem ekspresji nadesłanej koncepcji choreograficznej powinien być taniec.

Autor zwycięskiego projektu wyłonionego w naborze otrzyma zlecenie stworzenia spektaklu (według opisanej w zgłoszeniu własnej koncepcji) z honorarium w wysokości do 19 000 zł brutto.

Formularz zgłoszeniowy [doc, 51 kb, plik do pobrania]

Regulamin naboru [pdf, 165 kb, plik otworzy się w nowym oknie]

Dodatkowe informacje ps@miasto-ogrodow.eu

Praca nad stworzeniem spektaklu w oparciu o zwycięską koncepcję choreograficzną dużego formatu oraz pokaz finałowy (nabór uzupełniający) będą realizowane w Katowicach w okresie od października do listopada 2023 r.

Premiera spektaklu (nabór uzupełniający) odbędzie się na scenie Miejskiego Domu Kultury „Szopienice – Giszowiec” w dniu 22.11.2023.

Protokół z posiedzenia kwalifikacyjnego pierwszego otwartego naboru na koncepcję choreograficzną spektaklu kameralnego i dużego formatu [pdf, 127 kb, plik otworzy się w nowym oknie]

Zadanie finansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Przestrzenie Sztuki, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

Ministerstwo samotnosci katowice 02

Może Cię zainteresować:

Otwarto Ministerstwo ds. Samotności w Katowicach. Bistro społeczne z obiadami za 15 zł, kawiarnia, salka gimnastyczna i bezpłatna pomoc psychologów

Autor: Katarzyna Pachelska

12/10/2023

Miało Cię nie być Kino Świat fot Karina Lempkowska 1 682x1024

Może Cię zainteresować:

Katowice. Borys Szyc i jego córka Sonia wezmą udział w premierze filmu "Miało cię nie być" w Katowicach

Autor: Katarzyna Pachelska

11/10/2023

Mama syn pixabay

Może Cię zainteresować:

Strefa Rodzica w Galerii Katowickiej. Psychologowie będą doradzać rodzicom dwa razy w miesiącu. Bezpłatnie

Autor: Katarzyna Pachelska

10/10/2023

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon