Remont ulicy Owsianej w Panewnikach w końcu się zaczął. Ma potrwać dość długo

Drogowcy z Katowickich Inwestycji dwa razy już zapowiadali ten remont. W końcu rozpoczął się 2 czerwca. To ważna informacja nie tylko dla kierowców z Katowic, ale też Mikołowa i Rudy Śląskiej.

Miał się zacząć 17 maja. Kolejnym terminem był 27 maja. W końcu remont fragmentu ulicy Owsianej w katowickich Panewnikach rozpoczął się w czwartek 2 czerwca. Potrwa kilka tygodni.

Przypomnijmy, że w pobliżu, w dzielnicy Brynów, trwa obecnie remont:

Prace na Owsianej mają potrwać 30 dni

Przyczyną opóźnienia w starcie remontu Owsianej był inny remont katowickiej ulicy - Uniwersyteckiej - którą realizuje ta sama ekipa drogowców. Gdy skończyli jeden, dopiero mogli rozpocząć kolejny.

Na Owsianej, którą jeżdżą kierowcy nie tylko z południowych dzielnic Katowic, ale też z Mikołowa (chcąc się dostać do autostrady A4) i Rudy Śląskiej, drogowcy już zdarli część nawierzchni pasa w stronę Mikołowa, od ronda u zbiegu z Panewnicką w kierunku Mikołowa. Ruch odbywa się wahadłowo, kierują nim drogowcy. Tworzą się spore korki na Owsianej od Mikołowa i na ulicy Piłsudskiego od Rudy Śląskiej.

Prace na Owsianej są wykonywane pod ruchem. Planowany termin realizacji prac, zgodnie z ofertą firmy ROMUS z Katowic, wynosi 30 dni. Wartość zadania to prawie 1,2 mln zł.

Remont nawierzchni dotyczy fragmentu ulicy Owsianej od ronda u zbiegu Panewnickiej do drugiego zakrętu w lesie, przed Stargańcem w kierunku Mikołowa. Pozostała część Owsianej nie będzie naprawiana.

Nowa nawierzchnia ma spowodować zmniejszenie hałasu

Przebudowa nawierzchni ulicy Owsianej ma poprawić bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, wpłynąć pozytywnie na jakość podróży, ale też docelowo zmniejszyć hałas odczuwany wcześniej przez osoby mieszkające w okolicznych zabudowaniach.

Zakres prac to między innymi:

  • roboty przygotowawcze (odtworzenie trasy i punktów wysokościowych, krzaków, zdjęcie warstwy humusu i darniny, rozbiórka elementów dróg, ogrodzeń itp.),
  • roboty ziemne przy budowie dróg oraz przynależnej infrastruktury technicznej,
  • wykonanie podbudowy pod nawierzchnie drogowe i chodnikowe,
  • wykonanie warstw zamykających nawierzchni drogowych i chodnikowych,
  • wykonanie elementów ulic (krawężniki, chodniki, obrzeża, wjazdy i wyjazdy z bram, zieleń drogowa itp.),

ZOBACZ TEŻ:

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon