Śląski bloger: Od 5 lat na tej drodze rowerowej w centrum Katowic parkują auta. Wszyscy mają to w d...

Łukasz Tudzierz, śląski bloger i felietonista, zauważył z oburzeniem, że od wielu lat (sam wyliczył, że od 5) na drodze rowerowej w centrum Katowic parkują samochody. I nikt nic z tym nie może zrobić.

31 maja 2022 r. Łukasz Tudzierz, określający siebie jako "Ślązak, felietonista, taternik, Scrum Master. Po prostu kocham #Śląsk", autor portalu tuudi.net, pochodzący z Łazisk Górnych mieszkaniec Katowic, pracujący jako Scrum Master w branży IT, zamieścił post na Twitterze, okraszając go zdjęciami.

Napisał:

"W ścisłym centrum miasta przy Uniwersyteckiej 15, od przynajmniej 5 lat na drodze dla rowerów stoją samochody. Sam to zgłaszałem wielokrotnie do SM (straży miejskiej - przyp. red.), jak i do radnych różnych opcji. Zresztą zgłaszałem to nie tylko ja. Co jest nie tak z Katowicami, że nie potrafimy tego załatwić?".

Na zdjęciach widać, jak na oznaczonej drodze rowerowej (trzeba przyznać, że czerwona farba na ścieżce już nieco wypłowiała, starł się też biały znak roweru), biegnącej wzdłuż ślepej uliczki dojazdowej od Uniwersyteckiej do żłobka miejskiego przy biurowcu Altus, stoją samochody, zostawiając rowerzystom niewiele miejsca na przejazd.

Tudzierz zachęca też katowickich urzędników miejskich, by przyjechali tam, zobaczyć tę sytuację na własne oczy. "To 5 minut od Rynku" - pisze.

Na koniec konkluduje: "Może trzeba tam postawić wyraźny znak lub poprawić znaki poziome? Nie mam pojęcia, szczerze mówiąc. Wstydem i hańbą dla miasta jest to, że wszyscy to mają w dupie, bo nikt nie potrafi poprowadzić sprawy do końca".

ZOBACZ TEŻ:

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

Stacja rowerów miejskich Katowice

6 kolejnych nowych stacji rowerowych w Katowicach

Nowa droga rowerowa

Katowice mają nową drogę rowerową

Stacja roweru miejskiego na katowickim Rynku

7 nowych stacji roweru miejskiego w Katowicach

Stacja rowerów miejskich Katowice Rynek

Nowe stacje roweru miejskiego w Katowicach od 1 maja

Rower miejski

To będzie rekordowy sezon roweru miejskiego w Katowicach?

Alicja Omięcka

Podwyżki dla pracowników Kolei Śląskich już od 1.10.2021!

Zabawki

Zabawka Roku 2021. Najlepsze zabawki na Dzień Dziecka