Samochód rajdowy zaparkuje na Rynku w Katowicach. Rajdowcy Jarosław i Marcin Szeja będą uczyć o bezpieczeństwie

W niedzielę 5 czerwca Katowice z okazji Dnia Dziecka organizują wielką imprezę na Rynku. W jej ramach będzie strefa bezpieczeństwa. W niej zaparkuje samochód rajdowy. Rajdowcy Jarosław i Marcin Szeja będą uczyć o bezpieczeństwie. Będzie to też inauguracja akcji Katowice Motorem Bezpieczeństwa Śląska.

W najbliższą niedzielę 5 czerwca 2022 roku, podczas Dnia Dziecka organizowanego na katowickim Rynku, zostanie ogłoszony start akcji Katowice Motorem Bezpieczeństwa Śląska.

Nauka właściwych zachowań na drodze

Celem projektu jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Korzystając z autorytetu i wizerunku czołowej śląskiej załogi rajdowej - Jarosława i Marcina Szejów - dzieci i młodzież będą uczyły się właściwych zachowań na drodze.

Podczas Dnia Dziecka na Rynku w godzinach 11.00-15.00 zostanie utworzona specjalna strefa, w której będą prowadzone działania dydaktyczne dla młodzieży, związane z bezpiecznym prowadzeniem samochodu oraz bezpiecznym poruszaniem się po drodze – z naciskiem na pieszego i rowerzystę. Będzie też okazja przyjrzeć się samochodowi rajdowemu z bliska i otrzymać odblaski, które skutecznie poprawiają widoczność pieszego czy rowerzysty na drodze. Impreza na Rynku inauguruje akcję Katowice Motorem Bezpieczeństwa Śląska. Strefa bezpieczeństwa będzie pojawiać się w tym roku również przy okazji innych miejskich wydarzeń.

Umiejętne zachowanie się w ruchu drogowym to bardzo istotny temat z punktu widzenia bezpieczeństwa wszystkich jego uczestników – kierowców, rowerzystów czy pieszych. Ważne, żeby kształtowanie odpowiednich wzorców zaczynać już od najmłodszych lat, ponieważ jeżeli dzieci i młodzież otrzymają teraz skuteczne wskazówki, to z pewnością wpłynie to na ich późniejsze, właściwe zachowania na drodze – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic. – Bardzo się cieszę, że znakomici sportowcy chcą tak chętnie dzielić się wiedzą z najmłodszymi. Własne doświadczenia zdobyte przez lata startów, o których mogą opowiedzieć, z pewnością zapadną w pamięci dzieci i młodzieży – dodaje prezydent.

Śląscy rajdowcy twarzami akcji Katowice Motorem Bezpieczeństwa Śląska

Jarosław i Marcin Szejowie to sportowcy stawiający przed sobą ambitne cele. W chwili, gdy wsiadają do samochodu rajdowego stają się jedną z najbardziej dopasowanych i zgranych polskich załóg. Czerpią ogromną satysfakcję z każdego wyzwania i zawsze starają się rozwijać swoje umiejętności.

– Rajdy samochodowe to nie tylko spełnianie marzeń, czy sportowych aspiracji mówi kierowca rajdowy Jarosław Szeja. - To przede wszystkim możliwość nauki, stałego rozwoju oraz sprawdzanie granic możliwości sprzętu i załogi. Rywalizacja na najwyższym poziomie sprawia, że każdy rajd jest poligonem, na którym testujemy przygotowanie swojego samochodu i swoje umiejętności. Nie raz, nie dwa znajdujemy się w ekstremalnych sytuacjach, w których liczy się szybkość reakcji oraz wiedza o tym, jaką decyzję należy podjąć. Właśnie tą wiedzą oraz naszą życiową pasją chcemy podzielić się z najmłodszymi. Wierzymy, że podczas współzawodnictwa w rajdach można wyciągnąć wnioski, które sprawią, że staniemy się bardziej świadomi, a co za tym idzie – bezpieczniejsi w ruchu drogowym – mówi kierowca rajdowy Jarosław Szeja.

W niedzielę również Parada Postaci Bajkowych

5 czerwca miasto Katowice z Radiem ZET organizują kolorową paradę Postaci Bajkowych. W godz. 11.00-15.00 na mieszkańców czekać będzie rodzinna strefa zabaw i animacji oraz gry i konkursy z nagrodami od partnerów projektu. Strefy zabaw dziecięcych będą dopasowane do wieku. Na strefę zabaw i animacji składać się będą:

  • strefa hulajnóg i zabaw na dwóch kółkach,
  • warsztaty kulinarne dla najmłodszych,
  • muzyczna strefa z karaoke,
  • strefa „od kowboja przez rycerza do żołnierza”,
  • strefa ,,mała księżniczka”,
  • strefa konstrukcji i zabaw plastycznych.

Na dzieci czekać będą też liczne nagrody oraz upominki.

ZOBACZ TEŻ:

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon