Śląscy "łowcy głów" dopadli niebezpiecznego zbira, poszukiwanego listem gończym za brutalny napad

Tak długo go tropili, aż znaleźli. Policyjni „łowcy głów” z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach zatrzymali 51-latka poszukiwanego listem gończym za brutalny napad. Mężczyzna kolejne lata spędzi za kratkami.

Policja Śląska
Poszukiwany przestepca slascy lowcy glow

Policjanci z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, zwani "łowcami głów", zajmują się ściganiem sprawców najgroźniejszych przestępstw o charakterze kryminalnym i terrorystycznym, często z użyciem broni palnej. Specjalizują się w poszukiwaniach m.in. podejrzanych o zabójstwa czy udział w zorganizowanych grupach przestępczych. Działają na terenie całego kraju i współdziałają z policją w innych krajach. Na koncie mają już zatrzymanie wielu poszukiwanych.

Śląscy policjanci zatrzymali przestępcę poszukiwanego listem gończym

Tym razem śląscy policjanci wytropili 51-letniego mężczyznę, który był poszukiwany listem gończym m.in. za brutalny napad z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Poszukiwany w przeszłości odbywał karę 15 lat pozbawienia wolności, wymierzoną m.in. za rozbój.

Mężczyzna od grudnia 2022 roku ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości, bo miał do odbycia karę 2 lat i 8 miesięcy więzienia. W styczniu 2023 roku sprawę przejęli śląscy „łowcy głów”. Śledczy ustalili że poszukiwany przebywa na terenie województwa małopolskiego. Ostatecznie namierzyli go w Krakowie i zatrzymali na parkingu jednego z marketów w centrum miasta. Kompletnie zaskoczony mężczyzna nie stawiał żadnego oporu. Mężczyzna trafił do zakładu karnego.

Zwloki mezczyzny katowice

Może Cię zainteresować:

Kim był zmarły mężczyzna, którego zwłoki odnaleziono w Katowicach? Uwaga, drastyczne zdjęcia!

Autor: Redakcja

01/03/2023

Kradziony samochód w Katowicach

Może Cię zainteresować:

Złodziej zatrzymany dzięki czujności właściciela samochodu. Nie pomogła zmieniona rejestracja

Autor: Redakcja

28/02/2023

Pozar mercedes katowice

Może Cię zainteresować:

Pożar luksusowego samochodu w Katowicach. Przód mercedesa spalił się doszczętnie

Autor: Katarzyna Pachelska

26/02/2023

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon