Śląscy "łowcy głów" zatrzymali poszukiwanego kibola. Dwa lata spędzi w więzieniu

Tzw. "łowcy głów", czyli funkcjonariusze, którzy specjalizują się w poszukiwaniach najgroźniejszych przestępców, zatrzymali w Katowicach poszukiwanego od trzech lat pseudokibica ze Śląska. 41-latek dwa lata spędzi w więzieniu.

Policja

Sąd Rejonowy w Gorzowie Wielkopolskim w 2019 roku wystawił list gończy za 41-letnim pseudokibicem ze Śląska, który powinien odbyć karę dwóch lat więzienia za pobicie. Mężczyzna ukrywał się jednak przed wymiarem sprawiedliwości.

- Poszukiwany mężczyzna należał do liderów pseudokibiców jednego ze śląskich klubów piłkarskich i brał udział w tzw. ustawkach kiboli - informuje biuro prasowe Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Tzw. łowcy głów, czyli funkcjonariusze z Zespołu Poszukiwań Celowych Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, wpadli jednak na trop 41-latka. Kontrterroryści zatrzymali go na terenie Katowic, kiedy wychodził z bloku.

- Kompletnie zaskoczony pseudokibic nie stawiał żadnego oporu i szybko trafił do policyjnej celi. Stamtąd został przewieziony do aresztu, gdzie rozpoczął odbywanie wyroku - dodaje biuro prasowe jednostki.

Kim są "łowcy głów" ze Śląska?

Śląscy "łowcy głów" zajmują się ściganiem sprawców najgroźniejszych przestępstw o charakterze kryminalnym i terrorystycznym, często z użyciem broni palnej.

- Specjalizują się w poszukiwaniach m.in. podejrzanych o zabójstwa czy udział w zorganizowanych grupach przestępczych. Działają na terenie całego kraju i współdziałają z policjami zagranicznymi. Na swoim koncie mają już zatrzymanie wielu poszukiwanych - wyjaśnia biuro prasowe Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Złodziej ubrań Katowice

Może Cię zainteresować:

Nakradł w Galerii Katowickiej sportowych ciuchów za 2 tys. zł. Szuka go policja

Autor: Redakcja

20/07/2022

Aresztowany za gwałt Katowice1

Może Cię zainteresować:

Zgwałcił kobietę na klatce schodowej jej domu w Katowicach. Groził nożem. Teraz jemu grozi 12 lat więzienia

Autor: Redakcja

19/07/2022

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon