Tragiczny wypadek w bazie MPGK w Katowicach. Nie żyje 59-letni pracownik

Dzisiaj, we wtorek 20 lutego 2024 r., w bazie Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Katowicach przy ul. Milowickiej wydarzył się śmiertelny wypadek.

Śmiertelny w skutkach wypadek miał miejsce na terenie bazy Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Katowicach przy ul. Milowickiej w dzielnicy Dąbrówka Mała.

Tragiczny wypadek w bazie MPGK w Katowicach

- Informację o tym zdarzeniu dostaliśmy przed godz. 12 - relacjonuje komisarz Agnieszka Żyłka, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Katowicach. - Na terenie MPGK, w Zakładzie Odzysku i Unieszkodliwiania Odpadów, w hali z kompostem, doszło do śmiertelnego potrącenia pracownika przez cofającą ładowarkę kołową. 59-letni mężczyzna zmarł na miejscu. 44-letni kierujący pojazdem był trzeźwy - dodaje Agnieszka Żyłka.

Na miejscu tragicznego wypadku trwają ciągle czynności. Pracują tam inspektorzy Państwowej Inspekcji Pracy, prokurator z Prokuratury Rejonowej Katowice-Wschód i grupa dochodzeniowo-śledcza oraz technik kryminalistyki z policji.

- Uruchomiliśmy opiekę psychologiczną dla rodziny ofiary. Taką opiekę przygotowaliśmy też dla pracowników bazy przy Milowickiej. Składam najszczersze wyrazy współczucia rodzinie naszego pracownika - mówi w imieniu MPGK Dawid Kwiecień z Katowickiej Agencji Wydawniczej.
Policja kontrola

Może Cię zainteresować:

Katowice. Taksówkarz chciał przekupić policjantów. Oferował im 190 zł w zamian za brak punktów karnych

Autor: Katarzyna Pachelska

14/02/2024

Kradziez w katowicach zlodzieje ukradli towar za 2000 zl 5

Może Cię zainteresować:

Kradzież w Katowicach. Złodzieje ukradli w Aldi artykuły i alkohol warte 2000 zł. Rozpoznajesz podejrzanych?

Autor: Redakcja

13/02/2024

Dolina pieciu stawow katowice 03

Może Cię zainteresować:

Postępy prac w katowickiej Dolinie Pięciu Stawów. Będą tu: nowe kąpielisko, alejka pieszo-rowerowa oraz parking

Autor: Redakcja

19/02/2024

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon