Startuje nowa metrolinia autobusowa. M25 będzie jeździć z Katowic przez Siemianowice Śl. do Czeladzi

Między Katowicami a Czeladzią wkrótce będą jeździć autobusy nowej metrolinii - M25. Po drodze zahaczą o kilka przystanków w Siemianowicach Śląskich.

Katarzyna Pachelska
Katowice dworzec sadowa 2

Związek Transportu Metropolitalnego ogłosił, że w najbliższą sobotę, 25 lutego 2023 r. uruchomi nową autobusową metrolinię - M25. Będzie wozić pasażerów z Katowic przez Siemianowice Śląskie do Czeladzi.

Nowa metrolinia między Katowicami a Czeladzią, przez Siemianowice Śląskie

Linia będzie kursować przez cały tydzień od wczesnych godzin porannych do późnych godzin wieczornych. W dni robocze i w dni wolne - co godzinę.

W Katowicach początkowym przystankiem jest Dworzec Sądowa. Autobusy będą jechać przez Sokolską i Chorzowską na plac Alfreda. Potem kierują się na Siemianowice Śląskie i przez Bańgów docierają do Czeladzi. Ostatnim przystaniem jest Czeladź Dworzec. Rozkładowy czas dojazdu wynosi ok. 30 minut.

Trasa linii M25 w kierunku Katowice Sądowa:

  • Czeladź Dworzec 02 – Czeladź Stare Miasto 01 – Bańgów Strefa 02 – Bańgów Zachodnia 01 – Siemianowice Śląska 02 – Wełnowiec Plac Alfreda 02 – Wełnowiec Gnieźnieńska 02 – Koszutka Słoneczna 01 – Katowice Chorzowska 01 – Katowice Sokolska 05 – Katowice Plac Wolności 02 – Katowice Sądowa 2A.

Trasa linii M25 w kierunku Czeladź Dworzec:

  • Katowice Sądowa 02A – Katowice Plac Wolności 03 – Katowice Sokolska 02 – Katowice Chorzowska 03 – Koszutka GIG 01 – Wełnowiec Poczta 01 – Wełnowiec Gnieźnieńska 01 – Wełnowiec Plac Alfreda 01 – Siemianowice Śląska 01 – Bańgów Zachodnia 02 – Bańgów Strefa 01 – Czeladź Stare Miasto 02 – Czeladź Dworzec 02.

27 metrolinii funkcjonuje w Metropolii. Ma ich być w sumie 32

Metrolinie to uruchamiane regularnie od maja 2021 r. połączenia autobusowe. Ich zadaniem jest zwiększenie dostępności oferty komunikacyjnej i usprawnienie podróży w miastach i gminach, przez które przebiegają, do czasu uruchomienia Kolei Metropolitalnej.

W Metropolii do tej pory uruchomiono 27 metrolinii. Łącznie ma ich powstać 32.

Mają one różne funkcje. Podstawowe tzw. „szkieletowe” obsługują duże miasta, charakteryzujące się znacznymi potokami pasażerskimi. Są one oznaczone jedną cyfrą, np. M1. Następny rodzaj to uzupełniające, integrujące poszczególne części Metropolii. Mają one oznaczenie dwucyfrowe, np. M25. Kursują także metrolinie dowozowo- odwozowe. Mają one trzycyfrowe oznaczenie jak. np. M101. Zapewniają one transport do wszystkich wprowadzonych wcześniej metrolinii.

Nowy empik powstaje w Katowicach

Może Cię zainteresować:

Nowy Empik powstaje w Katowicach. To będzie już szósty salon tej marki w naszym mieście

Autor: Katarzyna Pachelska

19/02/2023

Osiedle TBS Katowice Giszowiec 7

Może Cię zainteresować:

Wyjątkowe osiedle TBS w Katowicach. Nie dość, że składa się z domków, to jeszcze mieszkania są do kupienia, a nie na wynajem

Autor: Katarzyna Pachelska

17/02/2023

Katowice 1993 rok 14

Może Cię zainteresować:

Katowice, rok 1993. 30 lat temu, a jakby inny świat. Zobaczcie niepublikowane zdjęcia ze szwajcarskiego archiwum

Autor: Katarzyna Pachelska

15/02/2023

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon