Strefa kibica siatkarskich Mistrzostw Świata w Katowicach i mecze towarzyskie z okazji Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej

W piątek 26 sierpnia rozpoczną się Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn. Mecze będą rozgrywane w Polsce w Katowicach i w Gliwicach. Bilety na turniej rozchodzą się jak ciepłe bułeczki. Jest jednak dobra wiadomość - w Katowicach zostanie zorganizowana strefa kibica na 3 tys. osób, gdzie na telebimach będzie można obejrzeć transmisje z półfinałów i finału MŚ.

Sławomir Rybok
Reprezentacja Polski w Piłce Siatkowej Mężczyzn

Już w piątek 26 sierpnia rozpoczną się Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn, których gospodarzami do 11 września będą Polska i Słowenia.

Mecze w Katowicach i Gliwicach

W Polsce mecze rozgrywane będą w Katowicach oraz Gliwicach, przy czym grupowe spotkania z udziałem reprezentacji Polski, półfinały oraz finał odbędą się w katowickim Spodku. Na kibiców będą czekały również dodatkowe atrakcje – w tym strefa kibica!

Katowice to mekka polskiej siatkówki. W legendarnym Spodku polscy siatkarze wywalczyli w 2014 roku mistrzostwo świata, a w ubiegłym roku brązowy medal Mistrzostw Europy. Liczę że, dzięki naszym wspaniałym kibicom i ich dopingowi Spodek ponownie odleci. Oczywiście, szczególnie mocno będziemy trzymali kciuki za naszą reprezentację, byśmy to właśnie ich zobaczyli na najwyższym stopniu podium po finałowym meczu w niedzielę 11 września - mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

- Chcemy, aby to wielkie siatkarskie święto nie ograniczało się wyłącznie do Spodka, ale także by mieszkańcy miasta mogli poczuć sportowe emocje. Dlatego w ubiegłym tygodniu zorganizowaliśmy Piknik Siatkarski. W najbliższą niedzielę czeka nas kolejne wydarzenie w naszej Alei Gwiazd Siatkówki. W kolejnych dniach również dwumecz kobiecej reprezentacji z drużyną narodową Bułgarii, a mecze półfinałowe i finałowe będzie można również zobaczyć w Strefie Kibica – dodaje prezydent.

2 i 3 września zorganizowane zostaną dwa spotkania towarzyskie, w których zmierzą się kobiece reprezentacje Polski oraz Bułgarii. Spotkanie 2 września rozpocznie się o godzinie 18.00, natomiast 3 września rewanż rozegrany zostanie o godz. 14.30. Oba te pojedynki odbędą się w Spodku, by jak najwięcej kibiców mogło poczuć klimat siatkarskiego święta.

Strefa Kibica przy Pomniku Powstańców Śląskich

Dodatkowo, 10 i 11 września, z myślą o kibicach działać będzie Strefa Kibica, gdzie na telebimie obejrzymy mecze półfinałowe i wielki finał Mistrzostw Świata w Siatkówce. Z uwagi na odbywające się w tym czasie wydarzenia w Strefie Kultury oraz na placu przed Spodkiem, strefa mogąca pomieścić 3000 widzów zlokalizowana zostanie przy Pomniku Powstańców Śląskich. Pozwoli to dodatkowej liczbie kibiców oglądać najważniejsze spotkania tegorocznego championatu w bezpośrednim sąsiedztwie ich rozgrywania!

Strefa będzie dostępna dla kibiców od godzin popołudniowych. Transmisje spotkań będą rozpoczynały się zgodnie z planowanymi transmisjami telewizyjnymi, jednak ze względu na specyfikę transmisji na żywo, mogą one podlegać drobnym przesunięciom. Planowo 10 września, mecze półfinałowe rozpoczynać się będą o godz. 18.00 i 21.00. Natomiast 11 września mecz o 3. miejsce rozpocznie się o godz. 18.00, a spotkanie decydujące o mistrzostwie świata rozpocznie się o 21.00.

W dniach i porach działania Strefy Kibica zwiększona zostanie pojemość oraz częstotliwość wybranych linii tramwajowych oraz autobusowych, kursujących w okolicach katowickiego Spodka. Szczegółowe informacje w tym zakresie będą udostępnione na stronie internetowej Zarządu Transportu Metropolitalnego: https://rj.metropoliaztm.pl/news/

Katowice goszczą "polską" grupę

Faza grupowa potrwa od 26 do 31 sierpnia. Katowice będą gościć „polską” grupę, w której zagrają

  • Polska,
  • Stany Zjednoczone,
  • Bułgaria,
  • Meksyk

oraz grupę A, do której trafiły reprezentacje:

  • Serbii,
  • Ukrainy,
  • Tunezji,
  • Portoryko.

Pozostałe dwie grupy będą rozgrywały swoje mecze w halach sportowych w Lublanie. Mecze jednej ósmej finału oraz ćwierćfinałów podzielono pomiędzy miasto Gliwice oraz Lublanę. Natomiast półfinały oraz mecze o brązowy i złoty medal odbędą się w katowickim Spodku, szczęśliwym dla naszej reprezentacji miejscu, gdzie w 2014 roku wywalczyła mistrzostwo świata, a w 2021 brązowy medal Mistrzostw Europy.

Mecze jednej ósmej finału rozłożono na cztery dni – od 3 do 6 września. Ćwierćfinały zaplanowano na 7 i 8 września, natomiast obydwa półfinały odbędą się dwa dni później. Turniej zakończy się 11 września – tego dnia odbędą się mecz o trzecie miejsce oraz finał. Już po raz drugi z rzędu tytułu mistrzowskiego, będą bronić Polacy. Wartym przypomnienia jest, że zarówno w 2014 r. w katowickim w Spodku, jak i w 2018 r. w mistrzostwach rozgrywanych w Bułgarii i Włoszech w finałach pokonali oni Brazylię.

Tężnia solankowa w Parku Zadole

Może Cię zainteresować:

Na os. Tysiąclecia powstaną tężnia solankowa i ogród sensoryczny. Ofertę złożyła tylko jedna firma

Autor: Katarzyna Pachelska

23/08/2022

Budowa osiedla Atal Sky+

Może Cię zainteresować:

Pierwszy budynek na osiedlu Atal Sky+ już stoi. Ma 50 m wysokości i 14 pięter

Autor: Katarzyna Pachelska

23/08/2022

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon