Pierwszy budynek na osiedlu Atal Sky+ już stoi. Ma 50 m wysokości i 14 pięter

Przy pętli Słonecznej w Katowicach trwa budowa potężnego osiedla. Buduje go wywodząca się z Cieszyna firma Atal. Pierwszy z sześciu wysokich apartamentowców już osiągnął docelową wysokość. Ma 50 metrów. Jednak w porównaniu z najwyższym budynkiem osiedla, który ma mieć 122 m, będzie zaledwie "średniakiem".

Pierwszy z budynków (symbol F), które powstają w ramach inwestycji ATAL SKY+ przy al. Korfantego, w pobliżu pętli Słonecznej w Katowicach, osiągnął już swoją wysokość konstrukcyjną, czyli 50 m.

Pierwszy blok w ramach osiedla Sky+ już stoi

W tym 14-piętrowym wieżowcu budowniczowie zakończyli także prace przy konstrukcji dachu. Aktualnie na piętrach stawiane są ściany działowe oraz prowadzone są prace instalacyjne. Trwają również roboty podziemne i naziemne przy dwóch innych budynkach (D i E). Na placu budowy pracuje ok. 60 osób.

O tym osiedlu pisaliśmy:

Doce­lowo osiedle Sky+ ma się składać z 6 budynków typu multi-use, czyli nie tylko z mieszkaniami, w tym apartamentami inwestycyjnymi, ale też lokalami usługowymi, a na terenie osiedla mają się znaleźć liczne strefy rekrea­cyjne i plac zabaw dla najmłodszych. Same tereny zewnętrzne w inwestycji ATAL SKY+ obejmują powierzchnię ok 1,5 ha.

Najwyższy apartamentowiec będzie miał 35 pięter

W pierwszej kolejności powstają budynki mieszkalne D, E i F, w których znajdzie się 316 apartamentów o powierzchni od 33 do 122 mkw. W drugim etapie wzniosą się dwa 15-kondygnacyjne obiekty B i C, następnie najwyższy, wielorodzinny budynek A, będący 35-kondygnacyjną dominantą inwestycji. Elewacje budynków utrzymane zostaną w podobnej estetyce, choć każdy będzie miał swoje charak­terystyczne elementy wyróżniające.

Ceny mieszkań w inwestycji ATAL SKY+ mieszczą się w zakresie 6200 - 9800 zł brutto (stan deweloperski). Za dodatkową opłatą klienci mogą skorzystać z programu wykończeń ATAL Design.

Ponadto, w ramach aktualnie obowiązującego Wakacyjnego Programu, ATAL udziela klientom gwarancji ceny mieszkania - klient ma ją zabezpieczoną aktem notarialnym w postaci umowy deweloperskiej.

Mieszkania we wszystkich budynkach do 15 kondygnacji będą miały loggie, a powyżej 15 kondygna­cji powiększone zostaną o dodatkową przestrzeń użytkową. Na parterze budynków C i F zaaranżo­wane będą ogródki lokatorskie. O bezpieczeństwo mieszkańców zadba ochrona oraz całodo­­bowy monitoring.

Na kondygnacjach podziemnych rozlokowane zostaną miejsca parkingowe, komórki lokatorskie oraz boksy na rowery. Na dachach budynków zaprojektowano system „zielonych dachów” odprowadza­jących wodę opadową.

ZOBACZ TEŻ:

Ulica Agnieszki Katowice 2

Może Cię zainteresować:

Trzy bloki na razie będą wybudowane na terenie po dawnej jednostce wojskowej w Katowicach Wełnowcu

Autor: Katarzyna Pachelska

24/07/2022

Do pieca

Może Cię zainteresować:

Katowicka pizzeria w centrum miasta zamyka się. Istniała prawie siedem lat

Autor: Katarzyna Pachelska

21/08/2022

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon