Studenci AWF Katowice zatańczą 29 kwietnia cha-chę przed Teatrem Śląskim. Z okazji... Tygodnia Architektury

W poniedziałek 29 kwietnia 2024 r. z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca Rynek przed Teatrem Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach zamieni się na moment w parkiet taneczny.

AWF Katowice
Awf katowice

Studenci z Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach w poniedziałek 29 kwietnia o godz. 15:00 zaproszą do tańca w rytm cha-chy. Wydarzenie jest wpisane w Tydzień Architektury w ramach 50. Tygodni w Mieście Nauki, organizowany przez Politechnikę Śląską. Wszak sceneria pokazu to neoklasycystyczny budynek z bogatą historią i o ogromnym znaczeniu kulturalnym dla Śląska.

Międzynarodowy Dzień Tańca w 1982 r. został ustanowiony przez Międzynarodowy Instytut Teatralny na pamiątkę urodzin francuskiego tancerza i choreografa Jeana-Georges’a Noverre’a. Studenci katowickiej Szkoły Mistrzów z kierunku Wychowanie Fizyczne o specjalności taniec i artystyczne formy aktywności ruchowej wpadli na pomysł uczczenia 29 kwietnia w wyjątkowy sposób. Warto wspomnieć, że występ to także zaproszenie na Tydzień Tańca organizowany przez AWF Katowice od 30.09 do 06.10.2024 r.

Będzie można się pouczyć cha-chy ze studentami

W poniedziałek o 15:00 przed Teatrem Śląskim ponad 30-osobowy zespół AWF-iaków zatańczy latynoamerykański klasyk – cha-chę. Oprócz pokazu studenci zaproszą do nauki podstawowych kroków i wspólnej zabawy przy muzyce.

- Cha-cha to radosny i dynamiczny taniec, który można prezentować w jednym miejscu, nie wymaga dużego parkietu, a wciąż wygląda efektownie. Wydaje się lekki i charakteryzuje się płynnością ruchów. Na zajęciach studenci poznają historię, ewolucję i charakterystykę różnych styli tanecznych. Bawią się ruchem, sprawia im to ogromną przyjemność, dlatego chcą tym zarażać innych. Zachęcam Państwa do udziału w poniedziałkowym pokazie. – mówi Angelika Torbus, opiekunka akcji z Katedry Sportów Indywidualnych AWF Katowice.

Roztańczony Tydzień Architektury

Pokaz cha-chy z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca wpisany jest w Tydzień Architektury organizowany od 29.04 do 05.05 przez Politechnikę Śląską. To idealne połączenie piękna dynamicznego ruchu ze statyką neoklasycystycznej scenerii, jaką stanowi Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach. Taniec latynoamerykański w zestawieniu z architekturą początku XX w. zapewni odbiorcom niecodzienne emocje.

Wiele ciekawych, różnorodnych propozycji czeka na uczestników Tygodnia Architektury. Harmonogram znajdziecie tu: https://program.miastonauki.pl/tydzien-architektury To 17. z 50. Tygodni Tematycznych Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024.

Park malownik wantuly katowice 28

Może Cię zainteresować:

Nowy park Malownik w Katowicach powstał na bagnach. Park przy Wantuły ma kilka ciekawych rozwiązań. Zobaczcie foto i wideo

Autor: Katarzyna Pachelska

28/04/2024

Kwartal dworcowa katowice 09

Może Cię zainteresować:

Katowice. Powstanie Kwartał Dworcowa. Grupa Epione ujawnia pomysł na rewitalizację kamienic kolejowych. Autorem projektu jest Tomasz Konior

Autor: Katarzyna Pachelska

26/04/2024

Woolworth sklep katowice 01

Może Cię zainteresować:

Pierwszy w Katowicach sklep Woolworth już otwarty. Zobaczcie co i za ile można tu kupić

Autor: Katarzyna Pachelska

25/04/2024

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon