Szykujcie się na armagedon na Chorzowskiej i Stęślickiego. Zaczyna się budowa wiaduktu tramwajowego

Budowa nowej linii tramwajowej, biegnącej wzdłuż ulicy Grundmanna, wkracza w nowy etap. Zacznie się budowa wiaduktu tramwajowego, a z nią - utrudnienia na skrzyżowaniu ulic Chorzowskiej, Stęślickiego i Grundmanna.

Katarzyna Pachelska
Tory chorzowska katowice 1

6 marca 2023 roku rozpocznie się pierwszy etap zmiany organizacji ruchu związanej z budową przez Tramwaje Śląskie linii tramwajowej na ulicy Grundmanna.

- Konieczność zbudowania podpory środkowej nowego wiaduktu tramwajowego nad Drogową Trasą Średnicową sprawia, że niezbędne jest zawężenie wewnętrznych pasów ulicy Chorzowskiej w obu kierunkach. Do dyspozycji kierowców będą po dwa pasy ruchu w obu kierunkach. Ten etap prac potrwa najbliższe cztery tygodnie - mówi Sandra Hajduk, rzeczniczka prasowa Urzędu Miasta w Katowicach.

Jednocześnie wystąpią utrudnienia na wlocie ul. Stęślickiego - zawężenie jezdni wynikające z remontu torowiska. - O dalszych zmianach będziemy informować na bieżąco. Jednocześnie przypominamy, że inwestycje prowadzą Tramwaje Śląskie - dodaje Hajduk.

Wytyczenie i budowa zupełnie nowego odcinka sieci tramwajowej w Katowicach jest realizowana po raz pierwszy od 75 lat.

W ramach zadania przewidziana została budowa ok. 1900 metrów toru pojedynczego, uwzględniając również fragmenty torowisk na połączeniu nowej trasy z liniami biegnącymi w ul. Gliwickiej i wzdłuż ul. Chorzowskiej. Sam odcinek dwutorowej linii wzdłuż ul. Grundmanna ma nieco ponad 600 metrów długości. Platformy przystankowe przewidziane są na dwóch końcach budowanego odcinka w pobliżu skrzyżowań z ul. Chorzowską i ul. Gliwicką. Trasa zostanie poprowadzona wzdłuż ulicy Grundmanna - równolegle do jezdni po jej zachodniej stronie. Przewidziana jest budowa mostu na Rawą oraz wiaduktu z dwutorową linią tramwajową nad Drogową Trasą Średnicową. Będzie to nowe przęsło wiaduktu, po zachodniej stronie istniejących przęseł.

O postępach prac budowy nowej linii piszemy: Wracają tramwaje na Gliwickiej i Chorzowskiej w Katowicach. Ale w kwietniu. Przez marzec jeszcze się musimy przemęczyć

Wpis na Twitterze dot. ogłoszenia

Może Cię zainteresować:

Łóżko w szafie do wynajęcia jako "pokojik" w Katowicach. Cena? 600 złotych miesięcznie

Autor: Patryk Osadnik

06/03/2023

Pilne 1

Może Cię zainteresować:

Strzały z broni i policyjny pościg ulicami katowickich dzielnic Podlesie i Kostuchna. Mężczyzna, który chciał potrącić policjanta, ciągle jest poszukiwany

Autor: Katarzyna Pachelska

04/03/2023

Zwloki mezczyzny katowice

Może Cię zainteresować:

Kim był zmarły mężczyzna, którego zwłoki odnaleziono w Katowicach? Uwaga, drastyczne zdjęcia!

Autor: Redakcja

01/03/2023

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon