Uciekał przed policją, ukrył się... pod foodtruckiem na katowickim Rynku. Okazało się, że zwiewał nie bez powodu

24-latek miał niezłego pecha, ale trzeba przyznać, że wydatnie się przyczynił do aresztowania. Policjanci z Katowic za to mieli czuja, że tak zawzięcie go ścigali za - wydawałoby się - błahe przewinienie.

Do ciekawej (nie dla podejrzanego, rzecz jasna) sytuacji doszło wczoraj, w środę 15 marca 2023 roku w Katowicach. Już po zmroku policjanci z Nieetatowej Grupy Wsparcia
Oddziałów Prewencji Policji w Katowicach, czyli nieumundurowani wywiadowcy,
wspomagali katowickich mundurowych w służbie.

Przechodził na czerwonym świetle przez al. Korfantego

Po zmroku na alei Korfantego zauważyli mężczyznę, który nie zastosował się do sygnalizacji świetlnej i przeszedł przez jezdnię na czerwonym świetle. Kiedy podeszli do niego, aby go wylegitymować w związku z popełnionym wykroczeniem drogowym, mężczyzna zaczął uciekać.

Pobiegł w stronę mobilnych punktów gastronomicznych, które były ustawione na katowickim Rynku. Policjanci ruszyli za uciekającym w pościg. Kiedy mężczyzna zorientował się, że nie ma szans na ucieczkę, postanowił ukryć się pod jednym z foodtrucków. Ta kryjówka okazała się jednak niezbyt dobra. Policjanci szybko zlokalizowali miejsce jego ukrycia.

Był poszukiwany. Powinien być w więzieniu

Szybko okazało się, dlaczego mężczyzna zareagował ucieczką na bliskie spotkanie z policjantami. Był poszukiwany od grudnia 2022 roku przez Sąd Rejonowy w Gliwicach. 24-letni mieszkaniec Mysłowic został już osadzony w zakładzie penitencjarnym, gdzie spędzi najbliższe 6 miesięcy za przestępstwo popełnione w 2021 roku.

Również przejście przez ulicę na czerwonym świetle nie uszło mu płazem. Został ukarany dwoma mandatami karnymi o łącznej kwocie 700 zł za przejście na czerwonym świetle, a także za niestosowanie się do poleceń wydawanych przez policjantów.

Zatrzymanie. Ul. Wiśniowa w Katowicach

Może Cię zainteresować:

Puk! Puk! Antyterroryści o poranku zatrzymali mężczyznę w Katowicach

Autor: Patryk Osadnik

16/03/2023

Policja

Może Cię zainteresować:

Czy kierowcę forda mustanga, który w Katowicach próbował potrącić policjanta już zatrzymano? Prokuratura nabrała wody w usta

Autor: Katarzyna Pachelska

14/03/2023

Wypadek katowice szarych szeregow

Może Cię zainteresować:

Śmiertelny wypadek w Katowicach na ulicy Szarych Szeregów. Kierowca zginął na miejscu

Autor: Katarzyna Pachelska

12/03/2023

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon