Czy kierowcę forda mustanga, który w Katowicach próbował potrącić policjanta już zatrzymano? Prokuratura nabrała wody w usta

Pamiętacie historię kierowcy forda mustanga, który w Katowicach 3 marca 2023 roku nie chciał poddać się policyjnej kontroli, staranował radiowóz, próbował potrącić policjanta, a potem uciekł - najpierw autem, a potem pieszo? Czy został już zatrzymany? Prokuratura nabrała w tej sprawie wody w usta.

Policja

Ta sprawa była głośna w Katowicach. 3 marca 2023 roku, w piątkowe popołudnie, w pobliżu osiedla Malownik, na ulicy Armii Krajowej w dzielnicy Podlesie, kierowca samochodu marki Ford Mustang nie chciał poddać się kontroli policyjnej, próbował potrącić policjanta i uciekał samochodem przed policją. Policjanci oddali strzały w kierunku forda. Kierowca porzucił auto 2 kilometry dalej i uciekł pieszo.

Więcej:

6 marca informowaliśmy, że podejrzany nie został zatrzymany. Prawie dwa tygodnie od tego zdarzenia zarówno policja, jak i prokuratura nabrały wody w usta.

W piątek 10 marca 2023 r. wysłaliśmy mailem pytania do Prokuratury Okręgowej w Katowicach z pytaniami dotyczącymi zdarzenia na Armii Krajowej. Pytaliśmy m.in.:

  • Czy podejrzany mężczyzna został już zatrzymany przez policję?
  • Kim jest?
  • Dlaczego uciekał przed policją?
  • Jakie zarzuty zostaną/zostały mu postawione?
  • Jaka kara mu grozi?

14 marca otrzymaliśmy odpowiedź od rzecznika prasowego Prokuratury Okręgowej w Katowicach, Marty Zawady-Dybek o takiej treści:

"W dniu 6 marca Prokurator Prokuratury Rejonowej Katowice-Południe w Katowicach wszczął śledztwo w sprawie dopuszczenia się w dniu 3 marca 2023 roku w Katowicach przy ul. Armii Krajowej czynnej napaści na f-szy (funkcjonariuszy - przyp. red.) Komendy Miejskiej Policji w Tychach w związku z pełnieniem przez nich obowiązków służbowych, przy użyciu innego podobnie niebezpiecznego przedmiotu jak broń palna albo nóż w postaci samochodu osobowego m-ki (marki - przyp. red.) Ford Mustang, poprzez podjęcie próby potrącenia wskazanych f-szy (funkcjonariuszy - przyp. red.) Policji, przy czym w konsekwencji zachowania sprawcy doszło do uszkodzenia nieoznakowanego pojazdu Komendy Miejskiej Policji w Tychach. Postępowanie przygotowawcze prowadzone jest w sprawie. W jego toku wyjaśniane są okoliczności tego zdarzenia".

Dlaczego Prokuratura nie chce odpowiedzieć na pytanie, czy podejrzanego mężczyznę zatrzymano czy nie? - W chwili obecnej nie udzielamy bliższych informacji w sprawie - ucina prokurator Zawada-Dybek.

Wypadek katowice szarych szeregow

Może Cię zainteresować:

Śmiertelny wypadek w Katowicach na ulicy Szarych Szeregów. Kierowca zginął na miejscu

Autor: Katarzyna Pachelska

12/03/2023

Wybuch gazu Katowice-Szopienice

Może Cię zainteresować:

Wybuch na plebanii w Szopienicach. 75-letni lokator usłyszał zarzuty

Autor: Patryk Osadnik

10/03/2023

Zwloki mezczyzny katowice

Może Cię zainteresować:

Kim był zmarły mężczyzna, którego zwłoki odnaleziono w Katowicach? Uwaga, drastyczne zdjęcia!

Autor: Redakcja

01/03/2023

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon