Utrudnienia na "trzech garbach" w Katowicach. Będą usuwać szkody górnicze na ul. 73 Pułku Piechoty

Kierowcy jadący ulicą 73 Pułku Piechoty w Katowicach, zwaną "trzema garbami" muszą liczyć się z możliwością wystąpienia tam utrudnień. Rozpoczyna się usuwanie efektów szkód górniczych.

KAW
Ulica 73 Pułku Piechoty Katowice

Kopalnia Murcki - Staszic informuje, że w czwartek 23 lutego 2023 roku rozpocznie się usuwanie szkód górniczych w trybie awaryjnym na ulicy 73 Pułku Piechoty w Katowicach – nieopodal nowo oddanego węzła Giszowiec.

Prace będą wykonywane przez firmę zewnętrzną na zlecenie Kopalni Murcki-Staszic, podmiotu odpowiedzialnego za eksploatację wyrobisk górniczych w tym rejonie. Miasto Katowice nie ponosi kosztów związanych z tymi pracami. Będą one realizowane w ramach zawartego porozumienia pomiędzy Polską Grupą Górniczą a miastem Katowice, dotyczącym usuwania szkód górniczych.

Kopalnia nie informuje o dacie zakończenia napraw nawierzchni. Jedno jest pewne - to nie od tych garbów, które będą niwelowane, pochodzi potoczna nazwa tej arterii, więc dalej można będzie ją tak nazywać.

A jak chcesz się sprawdzić w quizie, w którym jedno z pytań dotyczy "trzech garbów", to kliknij tu: QUIZ. Czy umiesz mówić po katowicku? Sprawdź, czy jesteś prawdziwym katowiczaninem

Złodziej katalizatorów Katowice

Może Cię zainteresować:

Złodziej katalizatorów zatrzymany. W Katowicach w jeden weekend ukradł te elementy z trzech samochodów

Autor: Katarzyna Pachelska

22/02/2023

MZUiM Katowice

Może Cię zainteresować:

Uwaga, drogowcy będą naprawiać nawierzchnię DK86 w Katowicach. Dwa dni utrudnień

Autor: Katarzyna Pachelska

21/02/2023

Osiedle TBS Katowice Giszowiec 7

Może Cię zainteresować:

Wyjątkowe osiedle TBS w Katowicach. Nie dość, że składa się z domków, to jeszcze mieszkania są do kupienia, a nie na wynajem

Autor: Katarzyna Pachelska

17/02/2023

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon