W wodzie zaplątała się w linki wędkarskie. Uratował ją policjant z Katowic, asp. szt. Robert Gad

Choć była doświadczoną i wytrzymałą pływaczką, bez trudu pokonującą w wodzie dystans nawet 4 km, nie umiała się wyplątać w wodzie z linek wędkarskich. Pomógł jej policjant z Katowic, asp. szt. Robert Gad.

Policja Śląska
Policjant Katowice

Rozpoczęły się już wakacje. Wiele osób wyjechało już na letni wypoczynek. A ci, którzy swoje urlopy zaplanowali w późniejszych terminach, wolny czas często spędzają nad akwenami, zwłaszcza że słoneczna pogoda zachęca do wypoczynku nad wodą.

Pływaczka zaplątała się w linki wędkarskie

Tak też swój wolny czas po służbie spędzał dzielnicowy Komisariatu VI Policji w Katowicach. W poniedziałkowe popołudnie aspirant sztabowy Robert Gad wraz z rodziną pojechał nad zalew Pogoria III w Dąbrowie Górniczej.

Kiedy mieli już wracać wieczorem do domu, katowicki policjant usłyszał z jeziora wołanie kobiety o pomoc. Natychmiast wbiegł do wody i popłynął w kierunku kobiety, która, dopływając do brzegu, zaplątała się w linki wędkarskie. Kobieta nie potrafiła sama wyplątać się z linek. Pomimo że jest doświadczoną pływaczką i regularnie pokonuje nawet 4-kilometrowe dystanse, po raz pierwszy znalazła się w sytuacji, kiedy potrzebowała pomocy podczas treningu w wodzie.

Sytuację zauważył również jeden z plażowiczów, który podpłynął do policjanta i kobiety z dmuchanym kołem ratunkowym, które podtrzymywało pływaczkę w czasie rozplątywania linek. Po kilku minutach policjant oswobodził kobietę, która już samodzielnie dopłynęła do brzegu. Na miejscu czekały już służby ratunkowe i umundurowani policjanci z komendy w Dąbrowie Górniczej, którzy zostali zaalarmowani przez osoby wypoczywające nad zalewem. Na szczęście 51-letnia kobieta nie wymagała pomocy medycznej i wróciła do domu ze swoją rodziną.

ZOBACZ TEŻ:

Gościnna Panewniki1 2

Może Cię zainteresować:

Ulica łącząca południe Katowic z autostradą A4 zostanie zamknięta na 2 miesiące. Będą tu burzyć dwa wiadukty kolejowe

Autor: Katarzyna Pachelska

29/06/2022

Kiermasz Bukinistów Śląskich zostaje w Katowicach

Może Cię zainteresować:

Kiermasz Bukinistów zostaje w Katowicach! Będzie przeniesiony blisko ulicy Stawowej

Autor: Katarzyna Pachelska

29/06/2022

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon