Widowiskowe akrobacje na zakończenie Urodzin Katowic. Do tego spektakl uliczny. Wszystko w sobotę 16 września 2023

Tegoroczne Urodziny Katowic zakończą się w ten weekend. Do 17 września trwa Jarmark Urodzinowy na Rynku, a w sobotę 16 września na placu przed Teatrem Śląskim odbędą się uliczny spektakl „Zgubowisko” i pokaz akrobacji Antoniny Trojanowskiej.

Antonina trojanowska

Widowiskowe uzupełnienie Urodzin Miasta odbędzie się w sobotę 16 września 2023 r. na katowickim Rynku. Uliczny spektakl „Zgubowisko” Fundacji Sztukmistrze z Lublina uzupełni pokaz akrobacji Antoniny Trojanowskiej.

Jak bawiliśmy się na koncercie z okazji Urodzin Katowic? Zobaczcie: Tak Katowice bawiły się na koncercie urodzinowym „Kocham Katowice” w Strefie Kultury. Zobacz zdjęcia

Świetni artyści uliczni wystąpią w Katowicach

Artyści z Lublina, miasta słynącego ze swoich znakomitych cyrkowców i aktorów ulicznych, odwiedzą Katowice nie po raz pierwszy. Wcześniej byli częstymi gośćmi odbywającej się przez kilka lat Inwazji Sztukmistrzów.

Teraz, na zamknięcie rozpoczętych w zeszłym tygodniu Urodzin Miasta „Kocham Katowice”, przyjadą ze spektaklem „Zgubowisko”. Poprzez żonglerkę, taniec w powietrzu i akrobatykę kwartet artystów przenosi widzów do fantastycznego świata, w którym wszystko jest możliwe, znosząc tym samym granice wyobraźni.

Antonina Trojanowska planuje wystąpić w "Mam Talent"

Do udziału w spektaklu lubelscy artyści zaprosili młodą i utalentowaną artystkę ze Śląska, Antoninę Trojanowską. Tosia jest Mistrzynią Polski w kategorii szarfa oraz koło. Ma także tytuł Mistrzyni Świata 2019: szarfa solo i duet. Występowała m.in. na tegorocznej Baloniadzie na Zamku Ogrodzieniec, Gali MMA w Zawierciu i Gali Sportu Prezydenta Miasta Katowice. Teraz planuje wystąpić w programie „Mam Talent”, do czego potrzebuje jak najszerszego poparcia.

Spektakl i pokaz rozpoczną się o godz. 16.00 na placu przed Teatrem Śląskim w Katowicach. Wstęp wolny

Rewitalizacja staw kozubek katowice 03

Może Cię zainteresować:

Katowicki staw Kozubek jak nowy. Taras, plac zabaw, plenerowa siłownia. To inwestycja z Budżetu Obywatelskiego

Autor: Katarzyna Pachelska

13/09/2023

Kuchnia SPSKM

Może Cię zainteresować:

W tym katowickim szpitalu karmią jak u Gesslerowej. Własna kuchnia, a w niej kilkunastu kucharzy. 18 diet, dodatkowe posiłki regeneracyjne

Autor: Katarzyna Pachelska

12/09/2023

BYK fot Przemyslaw Jendroska

Może Cię zainteresować:

Przystanek Śląsk, czyli co w lokalnej kulturze najcenniejsze, najciekawsze, najbardziej frapujące. Wydarzenia od 15 września w wielu miejscowościach. Program

Autor: Katarzyna Pachelska

12/09/2023

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon