Wyścig kolarski w środę 29 czerwca w Katowicach. Czasowe wyłączenia ulic z ruchu Uważajcie!

W środę 29 czerwca 2022 roku pierwszy etap 33. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Solidarności" i Olimpijczyków zawita do Katowic. Przewidywane są czasowe wyłączenia ulic z ruchu samochodowego. Zapoznajcie się ze szczegółami.

Pierwszy etap Międzynarodowego Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków w Katowicach odbędzie się w środę 29 czerwca w Katowicach. Podczas rywalizacji 150 kolarzy przejedzie pięć etapów w pięciu województwach: śląskim, małopolskim, podkarpackim, świętokrzyskim i łódzkim.

Zamiast Tour de Pologne

W środę 29.06 rozegrane zostaną dwa etapy. Pierwszy z Żor do Katowic długości 92,5 km. Kolarze o godz. 10.30 rozpoczną 4,5 km pętelką od startu honorowego do ostrego, skąd pojadą przez Rudziczkę, Suszec, Orzesze, Kobiór, Gostyń, Tychy, Bieruń na pierwszy finisz lotny do Lędzin (56 km). Potem przez Mysłowice Ławki dotrą do Katowic.

- Rowery są dla nas wszystkich niesamowicie istotne, zarówno w wymiarze rekreacyjnym, sportowym, jak i transportowym. Podkreślamy to poprzez współorganizację wydarzeń sportowych, gdzie emocje na najwyższym poziomie towarzyszą przepięknemu wizerunkowi miasta Katowice, który możemy podziwiać obserwując kolarskie zmagania – mówi wiceprezydent Katowic, Waldemar Bojarun. - Jak przekonaliśmy się przez lata, organizacja wyścigów kolarskich i towarzyszące im ukazywanie miasta z lotu ptaka oraz z perspektywy pędzącego peletonu za każdym razem dodaje splendoru miastu Katowice. Dziękuję za to, że Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Solidarności” i Olimpijczyków zawitał do Katowic. Jest to dla nas największe w tym roku przedsięwzięcie rowerowe – dodaje.

Przypomnijmy, że w tym roku wyścig Tour de Pologne ominie Katowice. Więcej: Rozwód Katowic i Tour de Pologne tylko chwilowy? „Z Czesławem Langiem rozmawiamy o współpracy w kolejnych latach"

Czasowe wyłączenia ulic z ruchu w Katowicach

Organizacja wyścigu wymaga czasowych wyłączeń z ruchu.

Utrudnienia będą występowały głównie w okolicy ulicy Kościuszki i Doliny Trzech Stawów, czyli na pętli wyścigu i mecie. Pamiętajmy, by stosować się do zaleceń policji oraz służb porządkowych i zwracać uwagę na oznakowania. Komunikaty będą publikowane w mediach – mówi zastępca naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Katowicach, kom. Tomasz Bratek.

Peleton wjedzie do miasta ok. godz. 12:00 ulicą Tadeusza Boya Żeleńskiego na Kostuchnie i będzie kierować się w stronę mety kolejno ulicami:

  • Szarych Szeregów,
  • Armii Krajowej,
  • gen. Zygmunta Waltera-Jankego,
  • Kościuszki, Zgrzebnioka,
  • Meteorologów,
  • Ceglaną,
  • Francuską.

Na tych ulicach ruch zostanie wstrzymany przez służby porządkowe o godz.11:30. Na ulicy Kościuszki prawy pas będzie udostępniony dla wyjeżdżających z Osiedla Zgrzebnioka. Kolarze będą poruszać się po dwóch pasach pod prąd. Ulica Francuska i ulica Lotnisko będzie rozdzielona i lewa strona jezdni będzie udostępniona dla wyjeżdżających od strony osiedla Francuska Park. Zablokowany będzie również wjazd na ulicę 3 Stawów od ulicy Porcelanowej (przejazd pod DK86).

Następnie, ok. godz. 12:25 kolarze dotrą do malowniczej Doliny Trzech Stawów, gdzie czekać na nich będzie przejazd finałową pętlą, wzdłuż ulic: Lotnisko, gen. Kazimierza Pułaskiego, Trzech Stawów i Francuskiej. Wyścig zakończy się o godz. 12:45 dekoracją zwycięzców.

Odbędzie się też Mini Wyścig

Dodatkowo, tego samego dnia odbędzie się 14. Mini Wyścig „Solidarności", przeznaczony dla najmłodszych sportowców. Długość jego trasy w zależności od kategorii wiekowej wyniesie od 200m do 1600m i przebiega wzdłuż ul. Trzech Stawów. Zapisy online trwają na stronie organizatora (www.wyscig.com.pl) do 24 czerwca, natomiast każdy może przyjść z formularzem w dniu wyścigu na metę, gdzie przyjmowane będą zapisy uczestników w godz. 9:20-10:20. Pierwsza grupa wystartuje o godz. 10:30, a ceremonia dekoracji młodych kolarzy rozpocznie się o godz. 12:00.

ZOBACZ TEŻ:

Zajączka Kilińskiego Katowice 14

Może Cię zainteresować:

Rajza po jednym z najbardziej magicznych miejsc w Katowicach

Autor: Katarzyna Pachelska

26/06/2022

Neony Katowice

Może Cię zainteresować:

Zachwycicie się! Neony z Katowic z lat 60. i 70. jak prawdziwe. Zobaczcie ten film

Autor: Katarzyna Pachelska

30/10/2023

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon