Z Trzech Stawów na Nikiszowiec. Katowice mają nową drogę rowerową

Rowerzyści zyskali nową bezpieczną trasę rowerową w Katowicach. Miejska spółka Katowickie Inwestycje S.A. odebrała od wykonawcy drogę łączącą ul. Gospodarczą z Doliną Trzech Stawów. Jednocześnie trwają prace nad budową kolejnych odcinków – w centrum Katowic oraz trasy łączącej Nikiszowiec z Giszowcem.

Dariusz Czapla
Nowa droga rowerowa

Odebrana inwestycja o wartości 1,13 mln zł łączy ulicę Gospodarczą z terenami Doliny Trzech Stawów i ulicą Lotnisko.

Odcinek drogi rowerowej łączącej ul. Gospodarczą z Doliną Trzech Stawów i ul. Lotnisko liczy ok. 1,5 km. To kolejne bezpieczne połączenie rowerowe, które udostępniamy mieszkańcom, łączące atrakcyjne miejsce do rekreacji, jakim jest Dolina Trzech Stawów z kolejnymi częściami naszego miasta. To także opcja dla turystów, którzy mogą zwiedzać Katowice na rowerach, bo zarówno na Nikiszowcu, jak i w Dolinie Trzech Stawów znajdziemy wypożyczalnie rowerów miejskich – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Więcej o rowerach miejskich: Nowe stacje roweru miejskiego w Katowicach. Aż sześć będzie działać od 1 maja

Droga rowerowa, o nawierzchni z betonu asfaltowego w kolorze czerwonym, powstała na odcinkach wzdłuż ulicy Pułaskiego, przez teren Doliny 3 Stawów w rejonie Sztauwajerów, wzdłuż Autostrady A4 oraz wzdłuż terenu Campingu aż do włączenia w ul. Gospodarczą.

– W ramach inwestycji wykonano także przebudowę oświetlenia w rejonie wiaduktu autostradowego na ul. Pułaskiego, zabudowano opaskę kamienną chodnik od drogi rowerowej, wykonano oznakowanie poziome i pionowe – mówi Agnieszka Dutkiewicz, z-ca dyrektora ds. budowy infrastruktury technicznej, Katowickie Inwestycje S.A.

Częścią inwestycji drogowej były także nasadzenia - posadzono 33 drzewa gatunku Magnolia Galaxy.

Budowa trasy wzdłuż ul. Szopienickiej oraz przebudowa przejścia pod rondem Ziętka

Oprócz odebranej inwestycji, spółka Katowickie Inwestycje S.A. realizuje obecnie również dwa inne zadania ważne dla rozwoju infrastruktury rowerowej. To połączenie Nikiszowca z Giszowcem ciągiem pieszo-rowerowym wzdłuż ulicy Szopienickiej oraz przebudowa przejścia pod Rondem Ziętka. Te trzy inwestycje oznaczają dla rowerzystów łącznie 3,8 km nowych dróg.

– Realizując kolejne inwestycje rowerowe staramy się łączyć ze sobą już istniejące fragmenty infrastruktury rowerowej, tak by tworzyły one spójną sieć umożliwiającą bezpieczne przemieszczanie się za pomocą roweru po mieście. Łączna długość infrastruktury rowerowej, wraz z oddanym właśnie odcinkiem łączącym ul. Gospodarczą z Doliną Trzech Stawów to ok. 185 km – mówi Paweł Sucheta, zastępca naczelnika wydziału transportu UM Katowice.

ZOBACZ TEŻ:

Neony Katowice

Może Cię zainteresować:

Zachwycicie się! Neony z Katowic z lat 60. i 70. jak prawdziwe. Zobaczcie ten film

Autor: Katarzyna Pachelska

30/10/2023

Mural Erwina Sówki

Może Cię zainteresować:

Mural z podobizną Erwina Sówki oficjalnie odsłonięty! Powstał w dzielnicy Zawodzie w Katowicach

Autor: Tomasz Stankiewicz

26/06/2022

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon