Zaczyna się remont wiaduktu kolejowego na ul. Ligockiej. Spodziewajcie się dużych utrudnień na tej ruchliwej arterii

We wtorek 16 maja zaczyna się duża inwestycja na granicy dzielnic Ligota-Panewniki i Brynów. Będzie remontować wiadukt nad linią kolejową nr 171 w ciągu ulic Ligockiej. To ważna ulica łącząca Ligotę z Brynowem i centrum miasta, zakorkowana w godzinach szczytu. Spodziewajcie się wielkich korków.

Wiadukt ligocka kępowa

W związku z modernizacją wiaduktu drogowego w ciągu ulic Ligockiej/Kępowej nad torami linii kolejowej nr 171 we wtorek 16 maja 2023 roku w godzinach rannych ulegnie zmianie organizacja ruchu pojazdów na tej ulicy.

W pierwszym etapie robót nastąpi zamknięcie dla ruchu prawego pasa od strony Ligoty (ul. Piotrowicka) w kierunku centrum (skrzyżowanie ulic Mikołowskiej z Brynowską) na wysokości istniejącego wiaduktu drogowego.

W drugim etapie nastąpi przełożenie ruchu na pas prawy prowadzący w kierunku Ligoty i zamknięcie lewego pasa ruchu dla pojazdów.

W sumie remont wiaduktu ma potrwać do grudnia 2023 roku.

PKP PLK szykuje się do remontu drugiego wiaduktu w ciągu ulicy Ligockiej, która przechodzi w Piotrowicką w tym miejscu (na skrzyżowaniu z ul. Hadyny). Jak informuje Katarzyna Głowacka, rzeczniczka PKP PLK, trwa postępowanie przetargowe, mające wyłonić wykonawcę tego remontu. Być może zdarzy się tak, że oba wiadukty na tej ulicy będą remontowane w jednym czasie, jeśli przetarg zostanie rozstrzygnięty w najbliższym czasie i prace zaczną się do grudnia.

Przypomnijmy, że w dzielnicy Ligota-Panewniki, na innej ważnej ulicy, Panewnickiej, niedawno rozpoczęły się prace związane z budową kanalizacji. Na odcinku tej ulicy od skrzyżowania z ul. Medyków w stronę Panewnik wprowadzono ruch wahadłowy. Więcej: Zaczyna się budowa sieci kanalizacyjnej w ulicy Panewnickiej. Będzie wahadłowy ruch. Spodziewajcie się korków

MZ Ui M katowice

Może Cię zainteresować:

Duży remont na ważnym skrzyżowaniu przy DTŚ w Katowicach zacznie się 4 maja

Autor: Katarzyna Pachelska

28/04/2023

Sztuczna rawa rynek katowice 5

Może Cię zainteresować:

Sztuczna Rawa na Rynku w Katowicach przejdzie remont. Ma być odnowiona do wakacji

Autor: Katarzyna Pachelska

27/04/2023

Pieniadze

Może Cię zainteresować:

Katowice. Kobieta wyrzuciła przez balkon oszczędności życia. Prosto w ręce oszusta

Autor: Katarzyna Pachelska

10/05/2023

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon