Zakaz wjazdu na os. Tysiąclecia w dniu meczu reprezentacji Polski na Stadionie Śląskim

Za kilka dni czeka nas wielkie wydarzenie na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Reprezentacja Polski w piłce nożnej zagra mecz z reprezentacją Szwecji. Miasto Katowice zdecydowało się na wprowadzenie zmian w organizacji ruchu tego dnia.

Google Maps
Ulica Chorzowska Google

We wtorek, 29 marca 2022 r. reprezentacja Polski zagra ze Szwecją na Stadionie Śląskim w Chorzowie w finale barażu o udział w mistrzostwach świata w Katarze.

Zmiana organizacji ruchu na ul. Chorzowskiej w Katowicach

W związku z tym wydarzeniem, Katowice zapowiadają wprowadzenie zmian w organizacji ruchu drogowego na głównej drodze dojazdowej od strony Katowic do Stadionu Śląskiego, czyli ulicy Chorzowskiej. To rozwiązanie już sprawdzone w przypadku dużych imprez na Stadionie Śląskim.

29 marca 2022 r. od godzin popołudniowych, najprawdopodobniej około godziny 16.00 nastąpi wyłączenie możliwości wjazdu na osiedle Tysiąclecia z ul. Chorzowskiej oraz wyjazdu z osiedla na ul. Chorzowską. W tym celu zostanie zastosowane wygrodzenie techniczne i zostaną utworzone posterunki policji i straży miejskiej. Wjazd będzie możliwy wyłącznie dla pojazdów pogotowia ratunkowego, policji i straży pożarnej. Autobusy i tramwaje będą kursować wg harmonogramów dostępnych na https://rj.metropoliaztm.pl/

- Wprowadzenie zakazu wjazdu na teren osiedla Tysiąclecia od strony ul. Chorzowskiej to rozwiązanie, które już wielokrotnie testowaliśmy przy okazji organizacji imprez masowych na Stadionie Śląskim. Musimy mieć na uwadze przede wszystkim dobro mieszkańców. Doskonale wiemy o tym, że podczas tego typu imprez sporym problemem dla mieszkańców katowickiego os. Tysiąclecia są tysiące osób, które dojeżdżając z innych miast do stadionu zostawiają pojazdy na osiedlu, nie tylko zajmując miejsca parkingowe mieszkańców, ale także nierzadko parkując w miejscach nielegalnych, na trawnikach i zielonych skwerach – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

W dniu imprezy już od samego rana na os. Tysiąclecia zostaną skierowane dodatkowe patrole Straży Miejskiej, by podejmować szybką interwencję w przypadku pojazdów zaparkowanych niezgodnie z oznakowaniem, bądź utrudniających przejazd lub wyjazd z posesji.

Zakaz zatrzymywania i postoju

Ponadto 29 marca 2022 roku będzie obowiązywać zmieniona organizacja ruchu na innych częściach ulic w pobliżu. Wzdłuż ul. Chorzowskiej - na odcinku od ul. Złotej do granicy z Chorzowem zostaną wprowadzone dodatkowe zakazy zatrzymywania i postoju. Analogiczne oznakowanie zostanie wprowadzone na ul. Brackiej od Drogowej Trasy Średnicowej do ul. Chorzowskiej. Dodatkowo do znaków zostanie dołączona tabliczka T-24, tj. odholowanie pojazdu przed służby miejskie w przypadku naruszenia zakazu.

Trzeba też pamiętać, że na ul. Chorzowskiej, na jezdni do Katowic, od Stadionu Śląskiego do Żyrafy w Parku Śląskim trwa właśnie remont nawierzchni. Dlatego wyjazd ze Stadionu Śląskiego po meczu w stronę Katowic może być utrudniony. Jest duże prawdopodobieństwo, że będą się tu tworzyć korki.

Więcej o tym remoncie: Dzisiaj rozpoczął się remont ulicy Chorzowskiej w Katowicach. Są spore utrudnienia

ZOBACZ TEŻ:

Mieszkanie Katowice moderna12

Może Cię zainteresować:

Prawie 1,3 mln zł kosztuje apartament z ogrodem zimowym w modernistycznej kamienicy w Katowicach. Zobaczcie zdjęcia!

Autor: Katarzyna Pachelska

22/03/2022

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon