52 katowickie firmy z różnych branż biorą udział w akcji "Kupuj Lokalnie - wspieraj realnie". Urząd Miasta zachęca katowiczan do korzystania z ich usług

52 firmy z Katowic zgłosiły się do udziału w akcji „Kupuj Lokalnie - wspieraj realnie”. Kampania to nie tylko promocja produktów i usług lokalnych, ale także wyraz sąsiedzkiej solidarności i realne wsparcie dla małych i średnich przedsiębiorstw.

52 firmy biorą udział w akcji "Kupuj Lokalnie - wspieraj realnie".

- Okres przedświąteczny jest idealnym momentem na wejście w kolejny etap kampanii i promocję lokalnych sprzedawców w miejskich mediach. Być może katowiczanie znajdą w ten sposób pomysł na prezent dla swoich bliskich. Ale warto podkreślić, że akcja to nie tylko chwilowy impuls do zakupów w okolicznych sklepach. Chcemy pokazać, że warto zmienić nawyki, jak i gdzie robimy nasze zakupy. Kupując lokalnie, nie tylko otrzymujemy produkty i usługi wysokiej jakości, ale również inwestujemy w rozwój naszej społeczności – podkreśla Marcin Krupa, prezydent Katowic

Wśród firm, które zgłosiły się do akcji są:

  • jubilerzy,
  • zakłady tapicerskie,
  • kawiarnie i restauracje,
  • firmy oferujące szkolenia i coaching,
  • sklepy zoologiczne czy salony groomerskie,
  • kwiaciarnie,
  • sklepy z rękodziełem artystycznym, artykułami imprezowymi czy wyrobami cukierniczymi.

Jest też sklep ze zdrową żywnością, artykułami szkolnymi czy rzeczami vintage.

Postanowiliśmy wziąć udział w akcji „Kupuj lokalnie - wspieraj realnie", gdyż często nie wiemy, jakie fajne miejsca mamy tuż obok nas. Chodzimy wydeptanymi ścieżkami, a tuż za rogiem mamy zegarmistrza działającego od 50 lat czy mały warzywniak. Ludzie tworzą lokalne społeczności, sieć wsparcia i dobrze, że miasto wyszło z taką inicjatywą. Otworzyliśmy Lokal Bakery z dala od centrum miasta, gdyż bliska jest nam idea lokalności, lokalnej przedsiębiorczości i znamy większość naszych klientów i sąsiadów. To daje poczucie realnego wpływu na najbliższe otoczenie – mówi Aleksandra Misiek z Lokal Bakery.

Zgłoszenia przedsiębiorców przyjmowane były od 27 października do 10 listopada. Gotowe są już pierwsze materiały video reklamujące lokalnych przedsiębiorców, które będą publikowane w miejskich social mediach.

Wszyscy zgłoszeni otrzymali także specjalną naklejkę do oznaczenia lokalu, a informacja o realizowanej przez nich działalności znajduje się na stronie internetowej Miasta Katowice w specjalnej zakładce. Dodatkowo zrealizowane materiały video zostaną także przekazane przedsiębiorcom do promocji ich własnymi kanałami – mówi Marta Chmielewska, naczelnik wydziału promocji.

Inicjatorem akcji wspierającej lokalnych przedsiębiorców jest Łukasz Borkowski – miejski radny.

W Katowicach nie brakuje sklepików, które znajdują się „po sąsiedzku”. Warto do nich zaglądać i właśnie tam robić zakupy. Ci przedsiębiorcy rozliczają swoje podatki w Katowicach, co przekłada się na rozwój miasta. Z tych pieniędzy budowane są chodniki, sadzona jest zieleń, które służą nam wszystkim. W dodatku lokalni przedsiębiorcy i rzemieślnicy to świetni fachowcy, którzy swoją pracę wykonują z ogromną pasją i zaangażowaniem – mówi radny Łukasz Borkowski.

Pierwsze filmy z udziałem katowickich przedsiębiorców można zobaczyć pod adresem: https://katotv.eu/kupuj-lokalnie. Zapraszamy do wirtualnego spaceru po Katowicach, gdzie można poznać lepiej lokalnych przedsiębiorców. Poznacie właścicieli warzywniaków, zakładów tapicerskich, krawieckich, restauracji i innych handlowców i usługodawców, którzy działają w naszym mieście. Każdy film to unikalna historia i okazja, by zobaczyć, jak wiele fantastycznych miejsc i usług oferują Katowice.

Jarmark nikiszowiec 2023 przygotowania

Może Cię zainteresować:

Jarmark na Nikiszu 2023. Informacje organizacyjne, dojazd bezpłatnymi autobusami, parkingi

Autor: Katarzyna Pachelska

08/12/2023

Fabryka park katowice 12

Może Cię zainteresować:

Park handlowy Fabryka Park w Katowicach Piotrowicach otworzy się na raty. Jako pierwszy sklep - Action

Autor: Katarzyna Pachelska

06/12/2023

Carrefour galeria katowicka 08

Może Cię zainteresować:

Carrefour zastąpił Stokrotkę w Galerii Katowickiej. Jest w nim m.in.... asortyment wielkomiejski

Autor: Katarzyna Pachelska

06/12/2023

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon