7 czerwca Instytut im. Wojciecha Korfantego zaprasza na spotkanie z cyklu "HERITON. Spotkania z dziedzictwem”. Tym razem spojrzymy w górę i przyjrzymy się kamienicom

Czy wy też, przechadzając się katowickimi uliczkami, nie umiecie patrzeć przed siebie, tylko podziwiacie piękne kamienice? Jeśli zastanawia was, kto i dlaczego je wybudował, to to spotkanie jest dla was! W piątek 7 czerwca 2024 r. w ramach cyklu „HERITON. Spotkania z dziedzictwem” Regionalny Instytut Kultury im. Wojciecha Korfantego zaprasza na wykład Ewy Pokorskiej-Ożóg „Głowa do góry! Kamienice”.

Instytut im. Wojciecha Korfantego
Heriton 07 06 24

Głowa do góry!

Jeśli macie trochę wolnego czasu 7 czerwca o godz. 17.00, to możecie wpaść do Instytutu im. Wojciecha Korfantego przy ul. Teatralnej 4 w Katowicach i wysłuchać wykładu z cyklu "HERITON. Spotkania z dziedzictwem". Tym razem tematem spotkania będą kamienice. Architektka i Miejska Konserwatorka Zbytków w Gliwicach Ewa Pokorska-Ożóg zainspiruje nas do spojrzenia wyżej niż zwykle. Wykład „Głowa do góry! Kamienice” odpowie nam, skąd wzięły się te wszystkie stylizowane głowy, maszkarony, zwierzęce ornamenty i personifikacje branż, którym właściciele kamienic zawdzięczali swój majątek. Dostrzeżemy rzeczy, których wcześniej nie widzieliśmy robiąc zakupy, czy pijąc kawę w kawiarni w pięknej kamienicy.

Spotkanie z dostępnością

Spotkanie odbędzie się blisko katowickiego Rynku, w Instytucie im. Wojciecha Korfantego w Katowicach przy ul. Teatralnej 4. Wydarzenie rozpocznie się o godz.17.00.

Wstęp na spotkanie jest wolny, a wykład będzie tłumaczony na polski język migowy (PJM).

Zapowiedź spotkania w PJM możecie zobaczyć tutaj:

Starganiec nowe perony przystankowe

Może Cię zainteresować:

Katowice. Autobus na Starganiec, linia nr 275, zacznie kursować 14 czerwca. Nowa trasa i perony przystankowe

Autor: Katarzyna Pachelska

05/06/2024

Fabryka park katowice 05

Może Cię zainteresować:

Nowe sklepy w parku handlowym Fabryka Park w Katowicach. 8 czerwca będzie też Festiwal Dmuchańców

Autor: Katarzyna Pachelska

05/06/2024

KATO4 U katowice 01

Może Cię zainteresować:

Nowe miejsca dla nastolatków w Katowicach. To KATO4U. Młodzi ludzie mogą się tu spotkać ze znajomymi i zrelaksować

Autor: Katarzyna Pachelska

04/06/2024

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon