Dwie kobiety potrącone na przejściu dla pieszych ze światłami w Katowicach Ligocie. Lądował LPR

Wypadek na oznakowanym przejściu dla pieszych w Katowicach Ligocie. Na miejscu lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

AKTUALIZACJA:

O godz. 15.15 helikopter z poszkodowaną młodszą kobietą (miała uraz głowy) na pokładzie odleciał na SOR do Szpitala św. Barbary w Sosnowcu. Ruch został odblokowany. Wcześniej starszą kobietę, która miała uraz nogi, karetka odwiozła do szpitala w Ochojcu.

WCZEŚNIEJ PISALIŚMY:

Kolejny wypadek na przejściu dla pieszych w Katowicach w październiku 2022 roku.

- Na skrzyżowaniu ulic Piotrowickiej i Franciszkańskiej w Katowicach, na oznakowanym przejściu dla pieszych, dodatkowo wyposażonym w sygnalizację świetlną, dzisiaj, 31 października o godz. 14.35 kierowca samochodu marki Volvo potrącił dwie kobiety - mówi podkomisarz Agnieszka Żyłka, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Katowicach.

Przejście dla pieszych znajduje się na wysokości przychodni Epione. Na miejscu pracuje zespół ratownictwa medycznego oraz policja. W pobliżu, na parkingu marketu ALDI przy Piotrowickiej, lądował helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego Ratownik 4. Miejsce lądowania śmigłowca zabezpiecza zastęp straży pożarnej z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej II Katowice-Piotrowice.

Przypomnijmy, że w Katowicach w październiku doszło do dwóch poważnych wypadków na oznakowanych przejściach dla pieszych, jeden z nich wydarzył się 19.10 na ul. Armii Krajowej w dzielnicy Kostuchna, gdzie samochód potrącił dwie kobiety, a kolejny 26.10 na ul. Adamskiego, gdzie została potrącona 15-latka.

Uwaga wypadek

Może Cię zainteresować:

Kolejne potrącenie na pasach w Katowicach. Ucierpiała 15-letnia dziewczyna

Autor: Katarzyna Pachelska

26/10/2022

Wypadek Armii Krajowej, Katowice

Może Cię zainteresować:

Dwie kobiety potrącone na pasach w Katowicach. Jedna z nich jest w ciężkim stanie

Autor: Katarzyna Pachelska

19/10/2022

Tramwaj Chorzowska

Może Cię zainteresować:

Zrzutka na pomoc prawną dla 25-letniego "porywacza" tramwaju. "8 lat to sporo za spełnienie marzenia z dzieciństwa"

Autor: Katarzyna Pachelska

31/10/2022

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon