Dwóch mieszkańców Katowic wyłudziło laptopy i tablety za 140 tys. złotych. Podszywali się pod klientów operatora sieci komórkowej

Dwóch młodych katowiczan chyba już myślało, że znaleźli sobie łatwy, choć nieuczciwy sposób na zarabianie pieniędzy. Jednak przyszła kryska na matyska. Przyszła w osobach zabrzańskich policjantów w pięknym mieście Bytom.

Śląska Policja
Policja (zdjęcie ilustracyjne)

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą zabrzańskiej Komendy Miejskiej Policji zatrzymali dwóch mieszkańców Katowic podejrzanych o wyłudzenie od jednego z operatorów sieci komórkowych sprzętu elektronicznego o wartości ponad 140 tysięcy złotych.

Wyłudzili sprzęt elektroniczny o wartości ponad 140 tys. zł

  Jak to się stało? Policjanci z Zabrza tak skutecznie zajęli się sprawą zgłoszoną przez jedną z firm zajmujących się oferowaniem połączeń telefonicznych i internetu, że szybko namierzyli dwóch mężczyzn działających na szkodę operatora. Okazali się nimi mieszkańcy Katowic, dwaj mężczyźni w wieku 26 i 27 lat.

  Młodzi panowie od początku marca dopuścili się aż 25 oszustw na szkodę jednego z operatorów sieci komórkowych. Jak działali? Wykorzystując dane osobowe prawdziwych klientów operatora, zawierali z nim nowe umowy, zamawiając przy tym wartościowy sprzęt elektroniczny, głównie laptopy i tablety. Łącznie, wartość strat, jakie powstały w wyniku ich przestępczego działania wyniosła ponad 140 tysięcy złotych.

  Katowiczanie zostali aresztowani na 3 miesiące

  Mężczyźni zostali zatrzymani na terenie Bytomia przez zabrzańskich policjantów, gdy mieli odebrać przesyłkę z kolejnym sprzętem elektronicznym. Podczas późniejszego przeszukania, w mieszkaniu jednego z nich mundurowi ujawnili część z wyłudzonego sprzętu oraz narkotyki w postaci marihuany.

  Na wniosek śledczych sąd zastosował wobec nich tymczasowy areszt na trzy miesiące. Czynności w sprawie trwają, a podejrzanym grozi teraz nawet do 8 lat pozbawiania wolności.

  Policja (zdjęcie ilustracyjne)

  Może Cię zainteresować:

  Przyjechał na kilka dni z Niemiec, a tu cyk! Policjantka na urlopie nie straciła czujności i zatrzymała go w Katowicach

  Autor: Redakcja

  29/03/2023

  Wolni ludzie katowice 4

  Może Cię zainteresować:

  Kąsek Kuby w sercu Katowic. Lokal z rumem Wolni Ludzie otwiera się 29 marca na rogu Mariackiej i Mielęckiego. MENU, CENY

  Autor: Katarzyna Pachelska

  28/03/2023

  Pożar samochodu na podziemnym parkingu Galerii Katowickiej

  Może Cię zainteresować:

  Pożar samochodu na podziemnym parkingu Galerii Katowickiej. Doszło do zwarcia instalacji

  Autor: Martyna Urban

  28/03/2023

  Subskrybuj 24kato.pl

  google news icon