Przyjechał na kilka dni z Niemiec, a tu cyk! Policjantka na urlopie nie straciła czujności i zatrzymała go w Katowicach

43-letni mężczyzna przyjechał na krótki urlop do Polski, nie bacząc na to, że był poszukiwany listem gończym, a nawet dwoma. Zamiast wypoczywać, trafił do aresztu. Czujna policjantka wypatrzyła go na ulicy.

Policja Śląska
Policja (zdjęcie ilustracyjne)

Policjantka wydziału kryminalnego katowickiej komendy, przebywając na urlopie, zatrzymała mężczyznę poszukiwanego listem gończym.

Był poszukiwany dwoma listami gończymi. Ukrywał się w Niemczech

Osoby, które popełniły przestępstwo i zostały skazane prawomocnym wyrokiem więzienia, nie zawsze na decyzję sądu oczekują w areszcie. Wielokrotnie zdarza się tak, że osoba podejrzana o popełnienie przestępstwa odpowiada za swój czyn z tzw. wolnej stopy. Oznacza to, że oskarżony pozostaje na wolności aż do prawomocnego ukończenia postępowania. Kiedy postępowanie sądowe kończy się wyrokiem pozbawienia wolności, skazany ma podany termin, w jakim ma się stawić w więzieniu, aby odbyć karę.

Tak miało być i w tym przypadku, ale 43-letni mieszkaniec Katowic, który był poszukiwany dwoma listami gończymi do spraw z 2021 roku, a także wystawiono za nim nakaz doprowadzenia, nie stawiał się do zakładu karnego. Pomimo kolejnych sądowych wezwań do stawiennictwa w zakładzie penitencjarnym, mężczyzna ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Dlatego też sprawą poszukiwań zajęli się policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Katowicach, którzy ustalili, że poszukiwany ukrywa się na terenie Niemiec.

Niedoszłego więźnia zauważyła na przystanku w Katowicach policjantka

Dzięki czujności i fotograficznej pamięci policjantka wydziału kryminalnego katowickiej komendy zauważyła poszukiwanego mężczyznę. W dodatku jechała samochodem w czasie swojego urlopu. Wypatrzyła go na przystanku autobusowym w dzielnicy Piotrowice. 43-latek był bardzo zaskoczony, kiedy z prywatnego samochodu wyszła do niego kobieta, informując go, że jest policjantką, a on w związku z wystawionymi za nim listami gończymi jest zatrzymany.

Okazało się, że poszukiwany przyjechał do Polski na kilkudniowy urlop i następnego dnia miał wyjeżdżać z powrotem do Niemiec. Zamiast "do Reichu" pojechał jednak w asyście policji do zakładu karnego. Musi odpokutować za kierowanie gróźb karalnych, paserstwo, a także za niezapłacenie grzywny za pełnione wykroczenia.

Zderzenie czterech pojazdów na skrzyżowaniu ul. Mikołowskiej

Może Cię zainteresować:

Zderzenie czterech pojazdów na skrzyżowaniu ul. Mikołowskiej. Sprawca zgłosił się na komisariat

Autor: Martyna Urban

28/03/2023

Oszust zatrzymany w Katowicach

Może Cię zainteresować:

Wyłudził 129 tys. złotych metodą "na policjanta". Oszust został zatrzymany w Katowicach

Autor: Patryk Osadnik

27/03/2023

Zwloki mezczyzny katowice

Może Cię zainteresować:

Kim był zmarły mężczyzna, którego zwłoki odnaleziono w Katowicach? Uwaga, drastyczne zdjęcia!

Autor: Redakcja

01/03/2023

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon