Katowice. Chciał dać policjantom 600 zł łapówki, by nie dostać mandatu i punktów karnych

Tak bardzo nie chciał, by katowiccy policjanci wlepili mu mandat i punkty karne za zbyt szybką jazdę, że próbował ich przekupić. Nadaremno.

Pewien kierowca sądził, że przekupi policjantów katowickiej drogówki. Ta sztuczka mu się jednak nie udała.

Chciał przekupić katowickich policjantów

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Katowicach zatrzymali do kontroli na ulicy Bagiennej mężczyznę, który kierował nissanem. Przekroczył on dozwoloną na tym odcinku drogi prędkość aż o 36 km/h. Mundurowi zatrzymali pojazd i poinformowali kierującego o popełnionym wykroczeniu drogowym. Już na początku kontroli kierowca został poinformowany, że czynności policyjne są nagrywane.

Mężczyzna, pomimo że cała kontrola była rejestrowana przez kamery nasobne, noszone przez policjantów na mundurach, w które wyposażeni są wszyscy policjanci katowickiej drogówki, wyjął pieniądze z portfela i zaoferował policjantom łapówkę, kładąc banknoty na fotel w radiowozie.

Grozi mu nawet do 10 lat więzienia

Za przekroczenie dopuszczalnej prędkości mężczyzna miał zostać ukarany mandatem karnym w wysokości 800 złotych i 6 pkt karnymi. Oferując policjantom gotówkę w wysokości 600 złotych, chciał uniknąć nałożenia na niego 6 punktów karnych, bo na swoim koncie miał ich już 10. 49-letni mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do katowickiej jednostki. Podejrzanemu przedstawiono zarzut przekupstwa funkcjonariuszy, w celu odstąpienia przez nich od czynności prawnych. Podejrzany przyznał się i złożył wyjaśnienia. Teraz grozi mu kara do 10 lat więzienia.

Czytaj też:

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon