Katowice. Chciał przejść przez ruchliwą DK86 i wpadł pod samochód. Wypadek wydarzył się tuż po północy

Było tuż po północy, gdy mężczyzna, chcąc pewnie skrócić sobie drogę, zamiast skorzystać z przejścia pod drogą, zdecydował się przejść przez trzy pasy DK86 w Katowicach w miejscu niedozwolonym. Szybko tego pożałował. Policjanci ostrzegają, że nawet w nocy, spodziewając się mniejszego ruchu drogowego, trzeba zadbać o swoje bezpieczeństwo.

Katowiccy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj, 8 kwietnia 2024 r., na DK 86 w Katowicach w kierunku Sosnowca.

  Do zdarzenia doszło kilkanaście minut po północy na 22.8 kilometrze DK 86 w Katowicach w kierunku Sosnowca. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że na wysokości stacji paliw, 41-letni pieszy wtargnął na jezdnię w niedozwolonym miejscu wprost pod nadjeżdżający pojazd marki Nissan.

  Pieszy z urazem głowy i narządów wewnętrznych został przewieziony do szpitala. 47-letni kierujący w chwili zdarzenia był trzeźwy. Czynności na miejscu zdarzenia wykonywali policjanci katowickiej drogówki, a także technik kryminalistyczny i funkcjonariusze straży pożarnej. Na czas prowadzonych czynności ruch odbywał się jednym pasem jezdni.

  Mundurowi apelują o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

  - Respektując prawo, dbamy nie tylko o swoje bezpieczeństwo, ale także o bezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego. Ponadto po zmroku, nawet w mieście, warto mieć ze sobą elementy odblaskowe. Dajesz w ten sposób szansę kierującemu zobaczyć siebie dużo wcześniej. Te kilka sekund może być niezwykle istotne w twoim życiu - apelują katowiccy policjanci.
  Podejrzewany kradziez katowice mariacka 01

  Może Cię zainteresować:

  Katowice. Ten mężczyzna ukradł torbę z laptopem w lokalu przy Mariackiej. Teraz szuka go policja

  Autor: Katarzyna Pachelska

  09/04/2024

  Pozar rzepakowa katowice 07

  Może Cię zainteresować:

  Pożar hali w Katowicach przy ul. Rzepakowej. Słup czarnego dymu widać w całym mieście i w ościennych miejscowościach

  Autor: Katarzyna Pachelska

  08/04/2024

  Jaworzno foto

  Może Cię zainteresować:

  Damian Lipiński z katowickiej policji zapobiegł kradzieży w Jaworznie. Mundurowy miał nosa i od razu rozpoznał złodzieja

  Autor: Redakcja

  01/04/2024

  Subskrybuj 24kato.pl

  google news icon