Katowice. Dobra zmiana przed przedszkolem nr 52 w Koszutce. Zmodernizowano chodniki i teren zielony

Za pół miliona złotych zmodernizowano strefę wejściową przed miejskim przedszkolem nr 52 w dzielnicy Koszutka. Zmodernizowano chodniki wraz z ogrodzeniem oraz odnowiono przylegający teren zielony.

24 października 2023 r. zakończyły się odbiory prac związanych z rewitalizacją dojścia do Miejskiego Przedszkola nr 52. Inwestycja ułatwi dostęp do wejścia głównego do budynku. W ramach zrealizowanych prac zmodernizowano chodniki wraz z ogrodzeniem oraz odnowiono przylegający teren zielony. W efekcie jest bezpieczniej i bardziej komfortowo.

- Pierwszy raz o konieczności zrealizowania inwestycji wokół Miejskiego Przedszkola nr 52 przy ul. Iłłakowiczówny rozmawialiśmy podczas jednej z moich wizyt gospodarskich w dzielnicach. Teraz możemy zobaczyć efekt tych planów – nowe wejście do obiektu, wyremontowane chodniki i schody, zrekultywowany zieleniec to prace, które tu wykonaliśmy – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic. – Jesteśmy miastem przyjaznym rodzinom i dzieciom. Spędzanie czasu i nauka w miejskich placówkach wymagają zapewnienia, jak najlepszych warunków, dlatego przeprowadzamy kolejne remonty, termomodernizacje i doposażamy te miejsca – dodaje prezydent Marcin Krupa.

Najważniejszym punktem inwestycji było zapewnienie większej dostępności wejścia głównego do przedszkola, zwłaszcza z myślą o osobach ze szczególnymi potrzebami. Dlatego powstało nowe wejście na teren placówki, dostępne z chodnika przy ul. Iłłakowiczówny, a także nowe dojście z poziomu chodnika na taras przed wejściem głównym. Zakres prac obejmował również remont części chodników wzdłuż ul. Iłłakowiczówny, schodów oraz chodnika biegnącego wzdłuż ogrodzenia przedszkola. Z kolei ogrodzenie przeszło remont konserwatorski.

- W ramach tej inwestycji zadbaliśmy także o stworzenie atrakcyjnej przestrzeni do wypoczynku. W efekcie powstał plac z siedziskami w pobliżu wejścia do szkoły. Z kolei przy wejściu do przedszkola stworzyliśmy placyk z ławkami, które zostały ustawione w formie kręgu. Zrewitalizowaliśmy również teren zielony w tym miejscu, rozpoczynając od prac przy ukształtowaniu terenu. Tak przygotowaną przestrzeń mogliśmy obsadzić niską zielenią dekoracyjną i krzewami ozdobnymi - tłumaczy Marcin Gawlik, dyrektor Komunalnego Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w Katowicach.

Wartość zrealizowanej inwestycji to 517 tys. zł.

Szkola pawilonowa katowice koszutka jurand jarecki 4

Może Cię zainteresować:

"Pawilonówka" w Koszutce. Jedyna taka szkoła w Katowicach. Nowoczesność made in PRL sprawdza się do dzisiaj

Autor: Katarzyna Pachelska

23/10/2023

Rewitalizacja skwer ordona katowice

Może Cię zainteresować:

Rozpoczęła się rewitalizacja skweru przy ul. Ordona w Katowicach. Pojawi się tu nowa zieleń, zostaną zainstalowane ławki parkowe i lampy solarne

Autor: Redakcja

24/08/2023

Hotel dworcowa katowice wizualizacja

Może Cię zainteresować:

Katowice. Nowy kompleks hotelowy w kamienicach przy Dworcowej. Inwestor, firma Epione, złożył wniosek o pozwolenie na budowę. Obiekt zaprojektował Tomasz Konior

Autor: Katarzyna Pachelska

24/10/2023

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon