Katowice. Pistoletem na śrutowe kulki ostrzelał samochód i blok mieszkalny. "Bawiłem się bronią po pijaku" - wyznał szczerze

Właściciel samochodu, stojącego przy bloku na ulicy Piotrowickiej w Katowicach musiał być nieźle zdziwiony, gdy odkrył w karoserii auta małe dziury. Jak gdyby ktoś ostrzelał jego pojazd. Zgłosił to na policję. Okazało się, że rzeczywiście jakiś idiota po pijaku postanowił "pobawić" się pistoletem na śrutowe kulki i ostrzelał auto i blok naprzeciwko. Na szczęście nie postrzelił człowieka.

Do Komisariatu Policji III w Katowicach w Ligocie przy ul. Książęcej zgłosił się mężczyzna, który twierdził, że w swoim samochodzie i w oknie mieszkania znalazł przestrzeliny. Ślady po przestrzelinach z broni na amunicję śrutową odkryto również w oknie drugiego mieszkania, a także drzwiach wejściowych do klatki bloku. Straty oszacowano na prawie 4 tys. zł.

Zaczęły się poszukiwania "strzelca". Kryminalni z katowickiej trójki ustalili, że do zdarzenia doszło w nocy z 12 na 13 marca 2023 r. na ulicy Piotrowickiej w Katowicach. Już po kilku dniach zatrzymali 19-letniego mieszkańca osiedla, który jak oświadczył, że będąc pod wpływem alkoholu, bawił się zakupionym pistoletem na śrutowe kulki.

Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie. W czasie czynności procesowych złożył wyjaśnienia i przyznał się do winy. Podczas przeszukania mieszkania u mężczyzny policjanci znaleźli amfetaminę. Zabezpieczyli również pistolet, z którego nastolatek strzelał. Młody mężczyzna odpowie teraz nie tylko za zniszczenie mienia, ale także za posiadanie narkotyków. Podejrzany chce dobrowolnie poddać się karze. Za zniszczenie mienia i posiadanie narkotyków grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Wypadek Katowice Podlesianka

Może Cię zainteresować:

Artur Rojek autem staranował ogrodzenie i wjechał na boisko piłkarskie w Katowicach. Okazało się, że pomylił biegi

Autor: Katarzyna Pachelska

18/03/2023

Plan rojst 3 sezon katowice zadole 2

Może Cię zainteresować:

Serial Netflixa kręcono w Katowicach. Osiedle na Zadolu znowu pojawi się w serialu "Rojst"

Autor: Katarzyna Pachelska

18/03/2023

Zatrzymany mezczyzna katowice foodtruck 1

Może Cię zainteresować:

Uciekał przed policją, ukrył się... pod foodtruckiem na katowickim Rynku. Okazało się, że zwiewał nie bez powodu

Autor: Redakcja

16/03/2023

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon