Katowice. Ulica Dworcowa powinna zmienić nazwę na Restauracyjną. Nowe lokale ciągle się tu otwierają

Przy ulicy Dworcowej, a właściwie na jej fragmencie - 250-metrowym deptaku, naliczyliśmy 11 restauracji już czynnych, 2 szykujące się do otwarcia i jeden pub z jedzeniem. W sumie 14 lokali. Znaczna większość jest usytuowana w kompleksie Starego Dworca. Może i nie mamy w Katowicach własnych Koszyków a la Warszawa, ale za to jest ulica restauracji. Niedawno otwarto tu restaurację Grand.

Mariacka - imprezowa. Dworcowa - restauracyjna? Choć przy Mariackiej znajduje się sporo lokali z jedzeniem, to taki podział jest coraz bardziej widoczny. Dworcową po tym, jak stała się deptakiem (remont zakończono we wrześniu 2021 r.), a firma Opal zmodernizowała już prawie cały kompleks Starego Dworca, restauratorzy chętnie wybierają jako lokalizację swoich biznesów.

Stary Dworzec restauracyjnym pępkiem Katowic

W sierpniu pisaliśmy o czterech nowych restauracjach, jakie otworzyły się w niedawno wyremontowanym zabytkowym dużym obiekcie kompleksu Starego Dworca przy ul. Dworcowej 8. Górne piętra zajmują w nim biura i coworking, dolne poziomy przeznaczono na gastronomię. I wiecie co? Te powierzchnie szybko się zapełniły. Więcej: Cztery nowe restauracje w Starym Dworcu w Katowicach. Największa otwiera się w środę 9 sierpnia

W lecie przy Dworcowej 8 została otwarta restauracja Yume Sushi z sushi i kuchnią japońską. Zajmuje lokal na poziomie -1, zaaranżowany w klimacie piwniczki. To lokal chefa Artura Bartodzieja, pseudo "Broda". Tuż po niej - elegancka ORO, młodsza siostry ORO w Wiśle. Do lokalu wchodzi się po schodkach (jest też winda). Pierwsza sala od wejścia jest nieduża, choć wzrok przyciągają ciekawe lampy w formie... małpek. Potem skręcamy w lewo i kolejne schodki prowadzą nas do głównej, dużej sali. Z jednej strony mamy widok na Dworcową, z drugiej - przez duże okna - na tory, którymi co chwilę przejeżdżają pociągi. Lokal ma piękny taras, wychodzący na Dworcową, z widokiem na hotel Monopol.

Nie minęło kilka tygodni, a pod ORO został otwarty lokal Piri Piri z kebabem. 6 października otworzył się tu specjalizujący się w daniach bez pszenicy i bez cukru PLACEK, który przeniósł się z osiedla Gwiazdy.

Nowa restauracja Grand i dwie kolejne, szykujące się do otwarcia

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia otwarto restaurację Grand z kuchnią międzynarodową, ale z elementami ukraińskiej (właściciele pochodzą z Ukrainy). Dość spory lokal jest przestronny, ale podzielony na kilka sal, które można w razie potrzeby wydzielić. Są tu malowidła ścienne przedstawiające Charliego Chaplina czy Marylin Monroe, kilka neonów na ścianach. Zobaczcie w naszej galerii zdjęciowej. Zupy kosztują od 21 do 27 zł, dania główne od 49 do 149 zł (za stek Rib Eye), pasty 39-49 zł, a desery 31 zł.

Do otwarcia przy Dworcowej 8 szykują się też roślinna Mihiderka, która powróci do centrum Katowic oraz restauracja Solo Pastificio z kuchnią włoską, głównie makaronami. Szef kuchni jest Włochem.

Przypomnijmy, że w odrestaurowanych wcześniej częściach Starego Dworca działają już:

  • Pasibus - lokal z burgerami,
  • restauracja tajska Taj Katowice,
  • Olio Pizza Napoletana,
  • Mijuba Sushi Bar.

Za to kilka miesięcy temu zamknęła się Albenca z kuchnią hiszpańską i śródziemnomorską.

Po drugiej stronie ul. Dworcowej od wielu lat istnieje restauracja Monopol w 5-gwiazdkowym hotelu Monopol. W powiększonym hotelu Diament za to działa restauracja Kaktusy. Jest tu też pub z jedzeniem - Absurdalna. W kwartale kamienic pokolejowych za to mają zostać ulokowane (po remoncie oczywiście) dwa nowe hotele. Więcej: Katowice. Nowy kompleks hotelowy w kamienicach przy Dworcowej. Inwestor, firma Epione, złożył wniosek o pozwolenie na budowę. Obiekt zaprojektował Tomasz Konior

Kamienica katowice rynek mcdonalds 01

Może Cię zainteresować:

W kamienicy przy Rynku w Katowicach ma powstać duża restauracja McDonald's. Sklep z tkaninami musi się wynieść

Autor: Katarzyna Pachelska

12/12/2023

Niemowlak

Może Cię zainteresować:

Chcieli nazwać córkę Galeria, ale urzędnik w Katowicach w porę powiedział: "No chyba nie"

Autor: Katarzyna Pachelska

29/12/2023

Supersam katowice po modernizacji 04

Może Cię zainteresować:

Katowice. Supersam chwali się powiększonymi sklepami dwóch marek i kilkoma nowymi otwartymi punktami handlowymi i usługowymi

Autor: Katarzyna Pachelska

19/12/2023

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon