Lody rzemieślnicze w centrum Katowic 2022. Sezon już się zaczął. Adresy, ceny lodów, smaki, godziny otwarcia

Kilka dni temu obchodziliśmy Dzień Lodów Rzemieślniczych. Dobra pora, bo właśnie zaczął się sezon na lody 2022. Sprawdziliśmy, jakie lodziarnie rzemieślnicze w centrum Katowic już zostały otwarte, ile w tym sezonie kosztują lody (jest drożej niestety) i jakich smaków można skosztować.

24 marca każdego roku jest obchodzony Europejski Dzień Lodów Rzemieślniczych. I właściwie ta data spina się też z początkiem sezonu na lody w Polsce. Te lodziarnie, które nie działają przez cały rok (a tych, które nie zamykają się w zimie jest, wbrew pozorom, sporo) właśnie w drugiej połowie marca zaczynają sezon.

Gdzie na lody w centrum Katowic

Punktów z lodami rzemieślniczymi w Katowicach jest kilka. Wydaje się, że boom na otwieranie takich lokali mamy już za sobą. Niektóre z tych, jakie powstały w ciągu ostatnich lat w Katowicach, już nie istnieje. Utrzymały się te, które zdobyły wiernych klientów. Część przekształciła się w całoroczne kawiarnie, w których można też się napić kawy i zjeść desery inne niż lody.

Ze złych wiadomości jest też taka, że niestety lody podrożały. W niektórych lodziarniach rzemieślniczych porcja (bo trudno ją nazwać gałką - jest większa niż zwykłe gałki) kosztuje 6 zł. Nie ma już lodów po 4,5 zł, a takie można było znaleźć w ubiegłym roku.

Ile kosztowały lody w zeszłym sezonie, możecie się dowiedzieć z naszego ubiegłorocznego zestawienia: Lodziarnie rzemieślnicze w centrum Katowic. Gdzie iść na dobre lody? Lokalizacje, ceny, smaki

ZOBACZ TEŻ:

Mieszkanie Katowice moderna12

Może Cię zainteresować:

Prawie 1,3 mln zł kosztuje apartament z ogrodem zimowym w modernistycznej kamienicy w Katowicach. Zobaczcie zdjęcia!

Autor: Katarzyna Pachelska

22/03/2022

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon