Na komunię jechała już "zaszczepiona". Wbiła się autem w ogrodzenie. O wypadku policję powiadomił... jej własny samochód

Nie wiadomo, co sobie myślała 61-letnia pani, która na przyjęcie komunijne zmierzała autem już z promilami w organizmie. Może bała się, że komunia będzie bezalkoholowa?

1 maja 2022 roku po godzinie 10.00 dyżurny mikołowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem mercedesa, do którego doszło w Mikołowie na ulicy Jesionowej w dzielnicy Śmiłowice.

Co ciekawe, o wypadku zawiadomił policję... sam samochód, który uległ zniszczeniu. Informacja pochodziła z systemu eCall-ogólnoeuropejskiego systemu szybkiego powiadamiania o wypadkach drogowych.

Skierowani na miejsce policjanci drogówki rzeczywiście potwierdzili. Na miejscu była już straż pożarna oraz karetka pogotowia. Okoliczności tej kolizji były też niecodzienne. Kierująca osobówką, mercedesem na niemieckiej rejestracji, ą na łuku drogi nie dostosowała prędkości do warunków drogowych, w wyniku czego zjechała z jezdni, uderzając w bramę wjazdową do posesji oraz fragment ogrodzenia. Badanie stanu trzeźwości kobiety wykazało w jej organizmie blisko 1,5 promila alkoholu. Mundurowym tłumaczyła, że właśnie jechała na przyjęcie komunijne. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości 61-latce grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

ZOBACZ TEŻ:

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

Wypadek, Gliwice, ul. Rybnicka

Wjechała w ludzi na przejściu dla pieszych

Kradzież Rossmann Piotrowicka Katowice

Ukradł perfumy za pół tysiąca zł z Rossmanna w Katowicach

Mężczyzna podejrzewany o oszustwo metodą "na Blik"

Poznajecie tego oszusta? Wypłacił z cudzego konta

Policja (zdjęcie ilustracyjne)

Wypadek przy Silesia City Center. Ogromny korek

Nowe samochody śląskiej policji, kupione w 2021 r.

131 samochodów zyskała policja śląska w 2021 roku. Zobaczcie

Łańcuch (zdjęcie ilustracyjne)

Straszna historia uwięzionej w Tunezji Polki

Rozpoznajesz

Rozpoznajesz zmarłego mężczyznę? Policja prosi o pomoc