Na komunię jechała już "zaszczepiona". Wbiła się autem w ogrodzenie. O wypadku policję powiadomił... jej własny samochód

Nie wiadomo, co sobie myślała 61-letnia pani, która na przyjęcie komunijne zmierzała autem już z promilami w organizmie. Może bała się, że komunia będzie bezalkoholowa?

1 maja 2022 roku po godzinie 10.00 dyżurny mikołowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem mercedesa, do którego doszło w Mikołowie na ulicy Jesionowej w dzielnicy Śmiłowice.

Co ciekawe, o wypadku zawiadomił policję... sam samochód, który uległ zniszczeniu. Informacja pochodziła z systemu eCall-ogólnoeuropejskiego systemu szybkiego powiadamiania o wypadkach drogowych.

Skierowani na miejsce policjanci drogówki rzeczywiście potwierdzili. Na miejscu była już straż pożarna oraz karetka pogotowia. Okoliczności tej kolizji były też niecodzienne. Kierująca osobówką, mercedesem na niemieckiej rejestracji, ą na łuku drogi nie dostosowała prędkości do warunków drogowych, w wyniku czego zjechała z jezdni, uderzając w bramę wjazdową do posesji oraz fragment ogrodzenia. Badanie stanu trzeźwości kobiety wykazało w jej organizmie blisko 1,5 promila alkoholu. Mundurowym tłumaczyła, że właśnie jechała na przyjęcie komunijne. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości 61-latce grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

ZOBACZ TEŻ:

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

Pieniadze

66-latek oszukany metodą "na policjanta"

Wypadek, Gliwice, ul. Rybnicka

Wjechała w ludzi na przejściu dla pieszych

Złodziej roweru katowice tysiaclecie 02

Ukradł rower z piwnicy bloku na Osiedlu Tysiąclecia

Zlodziej telefon katowice

Połakomił się na telefon za prawie 2 tys. zł

Wypadek katowice a4 30 marca 2023

Kolizja ciężarówki z autem osobowym na autostradzie A4

Podejrzewani o groźby karalne wobec Niedzielskiego Katowice6

„Poszukiwany żywy lub martwy”. To oni grozili ministrowi

44 6903988

Zamaskowany kierowca kradł paliwo na potęgę w Katowicach