Na komunię jechała już "zaszczepiona". Wbiła się autem w ogrodzenie. O wypadku policję powiadomił... jej własny samochód

Nie wiadomo, co sobie myślała 61-letnia pani, która na przyjęcie komunijne zmierzała autem już z promilami w organizmie. Może bała się, że komunia będzie bezalkoholowa?

1 maja 2022 roku po godzinie 10.00 dyżurny mikołowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem mercedesa, do którego doszło w Mikołowie na ulicy Jesionowej w dzielnicy Śmiłowice.

Co ciekawe, o wypadku zawiadomił policję... sam samochód, który uległ zniszczeniu. Informacja pochodziła z systemu eCall-ogólnoeuropejskiego systemu szybkiego powiadamiania o wypadkach drogowych.

Skierowani na miejsce policjanci drogówki rzeczywiście potwierdzili. Na miejscu była już straż pożarna oraz karetka pogotowia. Okoliczności tej kolizji były też niecodzienne. Kierująca osobówką, mercedesem na niemieckiej rejestracji, ą na łuku drogi nie dostosowała prędkości do warunków drogowych, w wyniku czego zjechała z jezdni, uderzając w bramę wjazdową do posesji oraz fragment ogrodzenia. Badanie stanu trzeźwości kobiety wykazało w jej organizmie blisko 1,5 promila alkoholu. Mundurowym tłumaczyła, że właśnie jechała na przyjęcie komunijne. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości 61-latce grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

ZOBACZ TEŻ:

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

Wypadek, Gliwice, ul. Rybnicka

Wjechała w ludzi na przejściu dla pieszych

Motocyklista Katowice

Motocyklista z Katowic pędził prawie 200 km/h

Podejrzewani o kradzież

Ukradli pieniądze z mieszkania starszej kobiety w Katowicach

Uczestnicy bójki Katowice

Nocna bójka w centrum Katowic. Atak nożownika

Złodziej Katowice2

Ukradł maszynki do golenia z drogerii w Katowicach

Policja (zdjęcie ilustracyjne)

Uderzyła policjantów i ich znieważyła na Rynku

Mężczyzna podejrzewany o kradzież katalizatora, Katowice

Podejrzany o kradzież katalizatora w Katowicach