Katowice. Nowe osiedle na 400 mieszkań będzie miało wewnętrzny dziedziniec o powierzchni 2 tys. m2

Zaczęła się budowa kolejnego dużego osiedla w Katowicach. Inwestorem jest TDJ Estate, śląska firma, która w naszym mieście wybudowała już Osiedle Franciszkańskie czy Pierwszą Dzielnicę. Zobaczcie wizualizacje osiedla Dobrynów.

Dobrynów - tak nazywa się nowe osiedle, które - to chyba nie niespodzianka - w dzielnicy Brynów stawia TDJ Estate. Jest położone przy ul. Rzepakowej, niedaleko Centrum Przesiadkowego Brynów i naprzeciwko Galerii Libero.

TDJ Estate to śląska firma, która w Katowicach postawiła m.in. Osiedle Franciszkańskie (Ligota) i Pierwszą Dzielnicę (Bogucice). Nie wspominając o wieżowcach .KTW. Szykuje się też do inwestycji mieszkaniowej w dzielnicy Wełnowiec-Józefowiec.

Więcej o inwestycjach TDJ w Katowicach:

Osiedle Dobrynów będzie się składało docelowo z 8 budynków. W sumie zaplanowano w nich 404 mieszkania, 9 lokali usługowych i klub mieszkańca. Na terenie osiedla przewidziano również zieloną strefę relaksu i aktywności. Budowa i sprzedaż mieszkań w ramach pierwszego etapu już się rozpoczęły. Finał prac planowany jest na III/IV kwartał 2023 roku.

– W nowy rok wkraczamy z kolejnym projektem mieszkaniowym w Katowicach. Po realizacji inwestycji w sąsiedztwie Strefy Kultury, w Ligocie i na Osiedlu Witosa, postawiliśmy na Brynów. Dostrzegamy potencjał tej dzielnicy i chcemy wprowadzić do niej nową jakość, budując mieszkania o ponadprzeciętnym standardzie i zróżnicowanych metrażach. Dobrynów powstanie w atrakcyjnej lokalizacji, z dostępem do pełnej infrastruktury handlowo-usługowej i doskonałymi możliwościami komunikacyjnymi. Ufamy, że te atuty docenią również przyszli nabywcy – mówi Adam Urbański, dyrektor sprzedaży w TDJ Estate.

Trzy budynki w pierwszym etapie

Pierwszy etap Dobrynowa zakłada realizację trzech budynków z 147 mieszkaniami i garażem podziemnym. Oferta obejmuje kawalerki, lokale 2-, 3-, 4-pokojowe oraz jeden apartament 5-pokojowy. Powierzchnia mieszkań wyniesie od 26 do 114 mkw. Do każdego lokum będzie przynależeć balkon, loggia lub ogródek.

Wyróżnikiem osiedla ma być wewnętrzny dziedziniec o powierzchni 2000 mkw., który zostanie podzielony na kilka stref aktywności. Znajdzie się w nim przestrzeń do zabaw dla najmłodszych i nieco starszych dzieci, ogródek społeczny oraz miejsce do oglądania seansów filmowych w ramach kina letniego. Całość uzupełni bogata i zróżnicowana roślinność z drzewami, krzewami i kwiatami.

Udogodnienia dla mieszkańców

Do dyspozycji mieszkańców Dobrynowa będą rowerownie (zarówno wewnątrz budynków, jak i w obrębie samej inwestycji), wózkownie i komórki lokatorskie, mieszczące się w garażu podziemnym. Powstaną również naziemne punkty ładowania samochodów elektrycznych, stacja naprawy jednośladów oraz stojaki rowerowe. Wzorem Pierwszej Dzielnicy i Franciszkańskiego Południa, komfort mieszkańców wzbogaci aplikacja Blue Bolt, umożliwiająca dostęp do budynków i infrastruktury im towarzyszącej za pomocą smartfona. W zależności od standardu lokalu, będzie można również korzystać z rożnych opcji systemu smart home.

– Prace budowlane już się rozpoczęły. Przygotowaliśmy plac budowy, wykonaliśmy pierwsze przekładki instalacji sanitarno-kanalizacyjnej. Na terenie, na którym powstanie pierwszy etap inwestycji, zostało wykonane wzmocnienie podłoża gruntowego. Trwają prace ziemne, których zaawansowanie można ocenić na 70%. W trakcie jest profilowanie dna wykopu, został wbudowany pierwszy beton podkładowy – komentuje Łukasz Mucha, project manager w TDJ Estate.

Generalnym wykonawcą Dobrynowa jest firma INTRAVI Sp. z o.o. Sp. k. Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia FORMA Kuberski. Zakończenie pierwszego etapu inwestycji zaplanowano na III/IV kw. 2023 roku.

Czytaj też:

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon