Nalot policji na autostradę A4 w Katowicach i innych miastach. W tym dniu uważajcie szczególnie

W czwartek 18 sierpnia 2022 r. na autostradzie A4 w trzech województwach, w tym śląskim, można spodziewać się zwiększonej obecności policji i częstych kontroli. To dlatego, że tego dnia będzie się odbywać akcja "Bezpieczna autostrada".

Śląska Policja
Policja mierzy prędkość (zdjęcie ilustracyjne)

W czwartek 18 sierpnia, policjanci z województw śląskiego, małopolskiego oraz opolskiego będą prowadzić działania „Bezpieczna autostrada”.

Akcja policji na A4 w czwartek 18 sierpnia

Na autostradzie A4 mundurowi przy pomocy dronów, nieoznakowanych radiowozów oraz ręcznych mierników prędkości będą kontrolować przede wszystkim:

  • stosowanie się do zakazów wyprzedzania i korzystania z telefonu,
  • przestrzeganie limitów prędkości,
  • zachowanie właściwego odstępu od poprzedzającego pojazdu
  • czy podróżujący mają zapięte pasy.

Połączone działania w trzech województwach, jak mówią policjanci, mają na celu poprawę bezpieczeństwa na najdłuższej autostradzie w kraju.

W tym roku już bardzo dużo wypadków na A4 w woj. śląskim

Na śląskim odcinku autostrady A4 w ubiegłym roku doszło do 19 wypadków drogowych, w których zginęły 3 osoby, a 30 zostało rannych. Od początku 2022 roku odnotowano już 16 wypadków, w których zginęły 3 osoby, a 16 zostało rannych.

Podczas prowadzonej akcji policjanci z komisariatu autostradowego oraz ruchu drogowego z Bytomia, Katowic, Zabrza, Rudy Śląskiej, wraz z mundurowymi z województwa małopolskiego oraz opolskiego będą kontrolować między innymi czy kierujący poruszają się z dozwoloną prędkością, stosują się do obowiązku jazdy prawym pasem ruchu, zachowują odpowiednią odległość od poprzedzającego pojazdu, przestrzegają zakazów wyprzedzania i korzystania z telefonu, a także czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy bezpieczeństwa. W działaniach wykorzystane zostaną nieoznakowane radiowozy grupy Speed oraz policyjny dron.

ZOBACZ TEŻ:

Owsiana Katowice

Może Cię zainteresować:

Niewybuch w Lesie Panewnickim. Całą noc pilnowała go policja, rano przyjechali saperzy

Autor: Katarzyna Pachelska

17/08/2022

Nowe motocykle policja śląska 2

Może Cię zainteresować:

Katowiccy policjanci będą gonić piratów drogowych nowymi motocyklami marki BMW

Autor: Katarzyna Pachelska

16/08/2022

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon