Nowa inwestycja mieszkaniowa w centrum Katowic - apartamentowiec "Damrota Garden"

Apartamentowiec "Damrota Garden" powstaje przy ulicy Damrota 26 w Katowicach. Budynek będzie składał się z blisko 100 apartamentów, w tym wielkopowierzchniowych penthouse'ów. Całość będzie otoczona zielenią, która jest ważnym elementem charakterystycznym nowego budynku. Za projekt odpowiada architekt Tomasz Konior.

Inspiracją dla budynku były wieżowce znajdujące się w Mediolanie, zwłaszcza tzw. Bosco Verticale, czyli pionowy las. Podobnie jak w Mediolanie, katowicka wersja miejskiej oazy to wieżowiec z zielonymi ogrodami i tarasami z nasadzoną roślinnością dostosowaną do klimatu i nasłonecznienia. Trend bliskiego połączenia powierzchni mieszkalnych i użytkowych z naturą zyskuje na popularności. Zastosowane materiały budowlane oraz system nawadniania roślin wykorzystujący "deszczówkę" wpisują się w zielone trendy. Planowane jest także zastosowanie paneli fotowoltaicznych dostarczających energię do oświetlenia części wspólnych budynku.

Priorytetem dla dewelopera Millenium Inwestycje jest stworzenie miejsca, gdzie elegancja, luksus i wszelkiego rodzaju udogodnienia są zgodne z zielonym nurtem.

Damrota Garden to kompleks łączący luksusowe penthouse'y, apartamenty z dostępem do prywatnych ogrodów oraz przestrzenie biurowo-usługowe.

Projekt zakłada 90 apartamentów o różnych metrażach, począwszy od 32 metrów kwadratowych, aż do 157 metrów kwadratowych. Apartamenty na III piętrze posiadają nawet 100-metrowe tarasy. Penthouse’y na dwóch najwyższych kondygnacjach mają powierzchnie od 140 do nawet 370 metrów kwadratowych, z tarasami z widokiem na panoramę Katowic.

Damrota Garden to przykład budynku mixed-use, gdzie znajdą się lokale usługowe oraz przestrzenie do wykorzystania biznesowego od 110 do nawet 1100 metrów kwadratowych.

Przyszli mieszkańcy będą mogli liczyć na obsługę concierge’a, wsparcie przy codziennych zakupach, naprawach, organizację eventów, korzystanie z centrum sportowo-rekreacyjnego, sali konferencyjnej, cateringu oraz usługę pet service dla czworonożnych przyjaciół.

"Damrota Garden" to kompleks łączący luksusowe mieszkania, przestrzenie biurowe i usługowe, a także zielone tereny rekreacyjne, zapewniając mieszkańcom wygodę, komfort, elegancję, funkcjonalność i prywatność.

Więcej informacji na www.damrota.pl

Budynek kossutha katowice tbs wizualizacja 02

Może Cię zainteresować:

Rusza nabór wniosków o najem mieszkań w nowym bloku Katowickiego TBS-u. Znane są już stawki wynajmu i partycypacji

Autor: Katarzyna Pachelska

27/11/2023

Osiedle bederowiecka opal katowice wizualizacja

Może Cię zainteresować:

Drugie wielkie osiedle powstanie na podstawie lex deweloper na terenach po Hucie Baildon? Takie plany ma spółka córka OPAL-a

Autor: Katarzyna Pachelska

14/11/2023

Osiedle tbs katowice kosmiczna wizualizacja 2

Może Cię zainteresować:

110 mieszkań KTBS-u w Giszowcu będzie kosztować ponad 60 mln zł. 6 firm zgłosiło się w przetargu na budowę osiedla przy Kosmicznej

Autor: Katarzyna Pachelska

04/10/2023

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon