Nowe osiedle na 700 mieszkań na północy Katowic. Inwestorem jest TDJ Estate

Na północy Katowic, konkretnie w dzielnicy Wełnowiec-Józefowiec, szykuje się potężna inwestycja mieszkaniowa. Osiedle na 700 mieszkań postawi tam TDJ Estate, który ma ma koncie m.in. Pierwszą Dzielnicę i Osiedle Franciszkańskie w Katowicach.

Katarzyna Pachelska/24kato.pl
Miejsce budowy nowego osiedla przy ul. Agnieszki, Katowice

Jak pisaliśmy 3 stycznia 2022 roku, nowe osiedle apartamentowców w jednej z północnych dzielnic Katowic jest już w zaawansowanej fazie planowania: Nowe osiedle na północy Katowic. Deweloper wystąpił o pozwolenie na budowę

Nowe osiedle przy ul. Agnieszki w Katowicach

Dziś już wiadomo nieco więcej o tej budowie w dzielnicy Wełnowiec-Józefowiec. Inwestorem jest śląski deweloper TDJ Estate, który dla tej inwestycji powołał specjalną spółkę celową - Agnieszki Sp. z o.o. Nazwa pochodzi od ulicy, przy której znajduje się teren inwestycji (po byłej jednostce wojskowej), kupiony przez TDJ Estate.

Jak informuje Katarzyna Głaz, specjalista ds. marketingu i PR TDJ Estate, osiedle przy ulicy Agnieszki będzie się składać z sześciu wielorodzinnych budynków mieszkalnych.

Będzie to potężna inwestycja, bo w tych sześciu budynkach zaplanowano około 700 mieszkań. Nie zabraknie też parkingu podziemnego.

- Planowana jest budowa dwukondygnacyjnego parkingu podziemnego spełniającego co do liczby miejsc parkingowych wymogi miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. O dokładnej liczbie miejsc parkingowych poinformujemy po zakończeniu prac nad projektem osiedla - mówi Katarzyna Głaz, specjalista ds. marketingu i PR TDJ Estate.

Rozpoczęcie prac budowlanych na osiedlu przy ul. Agnieszki planowane jest na trzeci kwartał 2022 roku. Budowa potrwa około pięciu lat.

Drzewa do wycinki, ale w "minimalnej" liczbie

Teren po byłej jednostce wojskowej to miejsce, które przez lata porastały drzewa i krzewy. Wiosną i latem to oaza zieleni.

- Z terenu budowy zostanie wycięta minimalna liczba drzew, wymagana do posadowienia obiektów budowlanych, przy czym każde wycięte drzewo zostanie zastąpione nowym nasadzeniem na terenie inwestycji lub terenach ościennych - przekonuje przedstawicielka TDJ Estate. - Ponadto przewidujemy dodatkowe zazielenienie osiedla. Podobnie jak w przypadku pozostałych naszych inwestycji, podchodzimy do tej kwestii z wrażliwością - dodaje Katarzyna Głaz.

Na razie inwestor nie udostępnia wizualizacji osiedla przy ul. Agnieszki, twierdząc, że prace koncepcyjne i projektowe nad wskazanym osiedlem wciąż są w toku. - Wygląd i cechy charakterystyczne inwestycji, na ten moment, mają charakter otwarty. O szczegółach projektu będziemy mogli informować w momencie uzyskania jego docelowego kształtu - mówi Katarzyna Głaz.

Co ciekawe, w pobliżu terenu kupionego przez TDJ Estate, bliżej Bytkowa, w kwartale między ul. Bytkowską a Bytomską, działkę pod budowę osiedla ma też krakowski deweloper Wawel Service. Firma przymierza się do budowy na tym terenie bloków z apartamentami.

Więcej o tym osiedlu: Dwa bloki, 600 miejsc parkingowych w Wełnowcu-Józefowcu. Duża inwestycja, która nie wszystkim się podoba

Czytaj też:

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon