Nowe osiedle na północy Katowic. Deweloper wystąpił o pozwolenie na budowę

W rejonie ulic Agnieszki i Bytkowskiej w Katowicach Wełnowcu ma powstać duże osiedle mieszkaniowe. Deweloper właśnie wystąpił o pozwolenie na budowę.

Katarzyna Pachelska/24kato.pl
Tu powstanie nowe osiedle w Wełnowcu, Katowice

Na terenie po byłej jednostce wojskowej, w miejscu gdzie ul. Agnieszki przechodzi w ul. Bytkowską, w dzielnicy Wełnowiec w Katowicach ma powstać duże osiedle mieszkaniowe.

Teren o powierzchni 3,42 ha kupiła od prywatnych osób firma TDJ Estate kupił śląski deweloper, który postawił m.in. Pierwszą Dzielnicę w Bogucicach i Osiedle Franciszkańskie w Ligocie.

O planach inwestora pisaliśmy już wiosną 2021 r.: Katowice. Tu będzie duże osiedle. Mieszkańcy martwią się o dorodne drzewa, rosnące na działce

17 grudnia 2021 r. spółka celowa TDJ Estate - Agnieszki Sp. z o.o. wystąpiła do Urzędu Miasta Katowice o wydanie pozwolenia budowlanego na "budowę zespołu mieszkaniowego" na terenie w sumie ośmiu działek przy ul. Agnieszki/Bytkowskiej.

Za projekt osiedla odpowiada Grzegorz Szlachetka z krakowskiej pracowni BLOK Architekci.

Według miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, teren ten jest przeznaczony głównie pod zabudowę mieszkaniową wielorodzinną średniowysoką. Jako funkcję uzupełniającą wskazano zabudowę mieszkaniową wielorodzinna niską, zabudowę mieszkaniową jednorodzinną oraz zabudowę usługową użyteczności publicznej wbudowaną w budynki mieszkalne i wolnostojące, niezbędne dla obsługi osiedla mieszkaniowego.

Czytaj też:

16-piętrowe bloki na osiedlu Pierwsza Dzielnica. Budowa już się zaczęła. Od 10 tys. złotych za m2

Nowy sklep Kaufland powstanie w Katowicach. Wiadomo już, gdzie

Dwa bloki, 600 miejsc parkingowych w Wełnowcu-Józefowcu. Duża inwestycja, która nie wszystkim się podoba

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon