Nowy market sieci Lidl powstał w Katowicach. Otwarcie już w tym tygodniu

Niemiecka sieć Lidl ogłasza datę otwarcia nowego marketu w Katowicach. Na parkingu sklepu pojawiły się już flagi z grafiką "Lidl (serce) Katowice".

Nasze przewidywania co do dokładnej daty otwarcia Lidla się sprawdziły. Już w kwietniu pisaliśmy, że nowy market Lidl w Katowicach jest już gotowy, trwało wtedy urządzanie wnętrz sklepu. Więcej: Nowy market sieci Lidl w Katowicach już prawie gotowy. Kiedy otwarcie sklepu?

- Nowy sklep sieci Lidl Polska w Katowicach przy ul. Gen. Stefana Grota Roweckiego 2 F zostanie otwarty już 11 maja - informuje portal 24Kato.pl biuro prasowe sieci Lidl w Polsce.

- Chcielibyśmy poinformować, iż sieć sprzedaży Lidl Polska liczy obecnie 850 sklepów, ulokowanych na terenie całego kraju. Otwieramy kilkadziesiąt sklepów rocznie i takie tempo ekspansji planujemy utrzymać, rozwijając się w sposób organiczny - dodaje Aleksandra Robaszkiewicz, Head of Corporate Communications and CSR Lidl Polska.

Nowy Lidl powstał w dzielnicy Zarzecze, na rogu ul. Grota-Roweckiego i Słonecznikowej. To już 13 sklep tej niemieckiej sieci w Katowicach. Jego lokalizacja w dolinie rzeki Mlecznej wzbudziła sporo kontrowersji. W czasie silnych opadów deszczu Mleczna wylewa, zalewając okoliczne łąki. Na jednej z nich zbudowano Lidla.

Co ciekawe, kilka kilometrów dalej, już w Mikołowie, przy ul. Podleskiej, powstaje kolejny sklep Lidla. - Placówka w Mikołowie przy ul. Podleskiej zostanie udostępniona klientom latem 2023 roku - mówi Aleksandra Robaszkiewicz, pytana o datę otwarcia tego marketu. Na mieście słyszy się jednak już o czerwcu.

Przypomnijmy, że w Piotrowicach trwa obecnie budowa kolejnego marketu, tylko sieci Kaufland (zarówno Kaufland, jak i Lidl należą do tej samej Grupy Schwarz). Obok nowego Kauflandu rośnie też park handlowy.

Więcej:

Samochód uderzył w drzewo. Kierowca BMW nie przeżył.

Może Cię zainteresować:

Tragiczny wypadek w Mikołowie. Samochód uderzył w drzewo, kierowca bmw z Katowic zginął na miejscu

Autor: Redakcja

29/04/2023

Nowe osiedle borki katowice koncepcja 8

Może Cię zainteresować:

Nowe osiedle w Katowicach na 20 hektarach ziemi. Powstała koncepcja zagospodarowania terenu w Borkach

Autor: Katarzyna Pachelska

27/04/2023

Zuzanna bijoch

Może Cię zainteresować:

Zuzanna Bijoch, modelka z Katowic, otrzymała tytuł najlepszego absolwenta amerykańskiego Columbia University

Autor: Katarzyna Pachelska

08/05/2023

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon