Policjanci poszukują świadków śmiertelnego wypadku - potrącenia kobiety na przejściu dla pieszych

Śmiertelny wypadek, w którym zginęła 68-letnia kobieta, wydarzył się 23 marca 2022 r. w rejonie Strefy Kultury, na skrzyżowaniu ulic Dobrowolskiego i Góreckiego w Katowicach.

Katowiccy policjanci próbują rozwiązać sprawę śmiertelnego zdarzenia drogowego, do którego doszło 23 marca 2022 r. w Katowicach, na skrzyżowaniu ulic Dobrowolskiego i Góreckiego. Na przejściu dla pieszych została potrącona kobieta. Czy winny jest kierowca, czy to może ofiara przechodziła przez przejście dla pieszych na czerwonym świetle?

Tragiczne zdarzenie na skrzyżowaniu Dobrowolskiego i Góreckiego

Do tego tragicznego zdarzenia doszło na oznakowanym przejściu dla pieszych przy skrzyżowaniu ulic Dobrowolskiego i Góreckiego. Z policyjnych ustaleń wynika, że 29-letni kierujący zespołem pojazdów składających się z ciągnika siodłowego marki Volvo i naczepy marki Trailor, skręcając w prawo z ul. Dobrowolskiego w ul. Góreckiego, potrącił na oznakowanym przejściu dla pieszych kobietę, która przechodziła z prawej strony na lewą. 68-letnia mieszkanka Katowic poniosła śmierć na miejscu.

Kierowca ciężarówki wyjeżdżał z budowy drugiego etapu osiedla Pierwsza Dzielnica. Badanie trzeźwości kierującego samochodem ciężarowym wskazało, że był trzeźwy.

Katowiccy policjanci proszą, by osoby, które były świadkami tego zdarzenia bądź posiadające wiedzę co do okoliczności wypadku, skontaktowali się osobiście z policjantami Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Katowicach przy Lompy 19 pok. 455 lub telefonicznie - tel. 47 85 125 55, 47 85 127 77, 47 85 122 32, 47 85 129 61.

ZOBACZ TEŻ:

Kadr z filmu obcinanie gałęzi Katowice

Może Cię zainteresować:

"Miszczowie" BHP w Katowicach. Ten film z obcinania piłą potężnej gałęzi drzewa robi furorę na Youtubie

Autor: Redakcja

27/03/2022

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon