Reaktywacja Teatru Old Timers Garage w Piotrowicach. Pierwszy spektakl 12 lutego

Po długiej przerwie Teatr Old Timers Garage w dzielnicy Piotrowice reaktywuje się. Pierwsze spektakle odbędą się w okolicy walentynek.

Krzysztof Piątek
57154176 2197355390323167 9190323397383421952 n

Jedna z ciekawszych prywatnych scen w Katowicach - Teatr Old Timers Garage przy ul. gen. Jankego 132, który powstał w 2009 r. w pomieszczeniach dawnego kina Piast w Piotrowicach - przechodził ostatnio poważne perturbacje. Zawiesił działalność na wiele miesięcy, m.in. z powodu pandemii. Pub Old Timers Garage został już zlikwidowany, w jego miejscu działa teraz restauracja gruzińska. Ale jest dobra informacja - teatr został reaktywowany.

Reaktywacja Teatru Old Timers Garage

"Wszystko wskazuje na to, że OTG zostanie przejęty przez młode i energiczne siły" - pisze na profilu facebookowym Teatru Old Timers Garage Adam Grządziel, właściciel. "Oby się tak stało, że nastąpi zmiana pokoleniowa i lepiej się przeciwstawimy wszystkiemu złu, które nas w ostatnim czasie dotyka. Nie możemy przestać się śmiać, to najważniejsze. Nie wiem, jak ta nowa formuła będzie przez Was przyjęta, zobaczymy i wszystko zapewne wyjdzie w "praniu " Jak wszystko pójdzie jak planujemy, to z czasem wrócimy też do koncertów, no i może przypomnimy kultowe spektakle. Obserwujcie OTG bo wieści o naszej śmierci jak się okazuje były przesadzone:-)".

W rozmowie z portalem 24Kato.pl Adam Grządziel jednak trochę studzi entuzjazm.
- Pewności, że reaktywacja będzie skuteczna nie ma, bo szkody poczynione przez nieodpowiedzialne zarządzenia rządu są ogromne. Nie mamy też zaufania, że kolejnymi decyzjami władza nas nie zdusi - mówi.

- Zgłosiła się do mnie grupa młodych ludzi, którzy zajmują się tzw. improwizacją sceniczną. Zobaczymy, jak będzie taka forma przyjęta przez publiczność i ocenimy, czy jest szansa działania przy wzrastających kosztach utrzymania, szczególnie zimowego, i zdecydujemy. Jesteśmy jedną z niewielu placówek działających bez dotacji. To da się zrobić, o ile pracuje się w normalnych warunkach, a nie w kraju, gdzie z godziny na godzinę wszystko może się zmienić. Tak więc, tak jak plotki o naszej śmierci były przesadzone, tak i wieść o reaktywacji wcale nie musi okazać się prawdziwa. Wiele zależy od publiczności, ale ta nigdy nas nie zawodziła, więc zobaczymy - podsumowuje Adam Grządziel.

Pierwsze spektakle w (przedłużony) weekend walentynkowy

Na pierwszy ogień pójdzie romantyczny komediowy spektakl improwizowany pt. "Będziesz Ze Mną Chodzić?". Spektakle odbędą się w sobotę 12 lutego o godz. 19 (na ten akurat już nie ma biletów) oraz w poniedziałek 14 lutego o godz. 20, czyli w walentynki (tu jeszcze są bilety, kosztują 49 zł).

To komediowy spektakl o miłości – nie tylko dla par, w którym preferencje dwóch losowych widzów zostaną przekształcone w całkowicie improwizowaną komedię romantyczną obrazującą jakby to było, gdyby zaczęli ze sobą chodzić.

Jeszcze w lutym, konkretnie 27 lutego o godz. 19 w Teatrze Old Timers Garage zobaczymy spektakl "Twoje Planety w Naszych Rękach", komediowy spektakl improwizowany "na podstawie Waszych Kosmogramów przygotowanych przez Martynę Pachucką z Cosmic Sans". Bilety kosztują 49 zł.

Czytaj też:

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon