Remont fragmentu ulicy Owsianej w Panewnikach rozpocznie się 27 maja 2022

Nie 17 maja, jak zapowiadano, a 10 dni później, 27 maja 2022 r. rozpoczną się prace związane z przebudową nawierzchni jezdni fragmentu ul. Owsianej, od Ronda im. Huchrackiego przy Panewnickiej w stronę Mikołowa. Droga ma być przejezdna.

Mapa Owsiana

Wcześniej Miejski Zarząd Ulic i Mostów ogłaszał, że remont fragmentu ulicy Owsianej w dzielnicy Panewniki rozpocznie się 17 maja. Tak się nie stało.

Przypomnijmy, że w pobliżu, w dzielnicach Ligota i Brynów, trwają obecnie remonty:

Prace na Owsianej mają się rozpocząć w piątek 27 maja 2022 r.

Prace na Owsianej mają potrwać 30 dni

- Na czas rozpoczęcia remontów wpływ ma wiele czynników, takich jak warunki atmosferyczne, dostępność materiałów budowlanych i wiele innych. Obecna sytuacja na rynku, zwłaszcza budowlanym, jest trudna – przerwane łańcuchy dostaw, wzrost cen, a także często problemy z pracownikami. Przetarg na remont ulicy Owsianej wygrała firma, z którą mamy już pozytywne doświadczenia, a obecnie prowadzi prace remontowe na ulicy Uniwersyteckiej - wyjaśnia Dawid Zapała z Katowickiej Agencji Wydawniczej.

Wg niego ważnym elementem przygotowania inwestycji jest zarówno zapewnienie przejezdności drogi, jak i ułożenie prac tak, by w jak najmniejszy sposób wpływały na komfort mieszkańców.

- Postanowiliśmy - biorąc pod uwagę obiektywne uwarunkowania rynkowe, położenie ulicy Uniwersyteckiej w ścisłym centrum, a przede wszystkim komfort mieszkańców - że najpierw zakończymy wspomniany remont przed pierwotnie zapowiadanym terminem, a następnie rozpoczniemy prace przy ulicy Owsianej - dodaje Zapała.

27 maja rozpoczną się więc prace związane z przebudową nawierzchni jezdni ul. Owsianej. Będą wykonywane pod ruchem. Planowany termin realizacji prac, zgodnie z ofertą firmy ROMUS z Katowic, wynosi 30 dni. Wartość zadania to prawie 1,2 mln zł.

Nowa nawierzchnia ma spowodować zmniejszenie hałasu

Przebudowa nawierzchni ulicy Owsianej ma poprawić bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, wpłynąć pozytywnie na jakość podróży, ale też docelowo zmniejszyć hałas odczuwany wcześniej przez osoby mieszkające w okolicznych zabudowaniach.

Zakres prac to między innymi:

  • roboty przygotowawcze (odtworzenie trasy i punktów wysokościowych, krzaków, zdjęcie warstwy humusu i darniny, rozbiórka elementów dróg, ogrodzeń itp.),
  • roboty ziemne przy budowie dróg oraz przynależnej infrastruktury technicznej,
  • wykonanie podbudowy pod nawierzchnie drogowe i chodnikowe,
  • wykonanie warstw zamykających nawierzchni drogowych i chodnikowych,
  • wykonanie elementów ulic (krawężniki, chodniki, obrzeża, wjazdy i wyjazdy z bram, zieleń drogowa itp.),

Tylko w najbliższym czasie, na zlecenie Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Katowicach, czekają nas remonty:

  • jeszcze w maju rozpoczną się prace związane z remontem nawierzchni chodnika w ciągu ulicy Słonecznej w Katowicach, na odcinku od ul. Józefowskiej do końca cmentarza. Prace będą wykonywane pod ruchem. Planowany termin realizacji zgodnie z ofertą firmy DIORYT z Katowic wynosi 45 dni, a wartość to ponad 270 tys. Zadanie realizowane jest w ramach Budżetu Obywatelskiego, jako projekt pod nazwą „Słoneczny Deptak".
  • w czerwcu rozpoczną się prace związane z przebudową nawierzchni jezdni ul. Markiefki w Katowicach na odcinku od ul. Katowickiej do ul. Normy. Prace będą wykonywane pod ruchem. Planowany termin realizacji zgodnie z ofertą firmy ROMUS z Katowic wynosi 25 dni. Wartość zadania to ponad 300 tys. zł.
Tu będzie płatny plac zabaw Piotrowice

Może Cię zainteresować:

Płatny plac zabaw powstaje w Katowicach. To ma być strefa rozrywki dla dzieci i reklaksu dla rodziców

Autor: Katarzyna Pachelska

20/05/2022

Warszawska Katowice

Może Cię zainteresować:

Zamiast betonu - drzewa oraz kilka tysięcy bylin, traw i pnączy. Tak ma wyglądać ulica Warszawska w Katowicach

Autor: Katarzyna Pachelska

20/05/2022

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon