16 maja zacznie się naprawa nawierzchni drogi na ulicy Piotrowickiej. Można się spodziewać korków i utrudnień

Oj, trudne życie będą mieć kierowcy, którzy z Ligoty chcą jechać w stronę A4 czy centrum Katowic ulicą Piotrowicką. Miasto zapowiada remont nawierzchni tej drogi w dzielnicy Ligota. A przecież już na Załęskiej trwa wymiana kanalizacji, i też są utrudnienia. Dobra informacja jest taka, że remont Piotrowickiej potrwa niezbyt długo.

Większe naprawy i remonty dróg czekają na lepszą pogodę. Taka właśnie nastała i już widać większą mobilizację „drogowców”. W poniedziałek 16 maja rozpocznie się naprawa nawierzchni ulicy Piotrowickiej na odcinku od ul. Hadyny do ul. Panewnickiej w dzielnicy Ligota.

Wahadło na ulicy Piotrowickiej. Prace również w nocy

W poniedziałek, 16 maja, od godzin porannych w ciągu ulicy Piotrowickiej - na odcinku od ul. Hadyny do ul. Panewnickiej - rozpocznie się czasowa zmiana organizacji ruchu wynikająca z rozpoczynających się tego dnia prac naprawczych nawierzchni.

Prace będą polegały na

  • frezowaniu,
  • wyrównaniu,
  • ułożeniu siatki, warstwy wiążącej
  • wykończeniu nawierzchni w warstwie ścieralnej.

Prace będą wykonywane przez firmę DROGOPOL z Katowic. Ich koszt to ponad 1,35 mln zł. Wiążą się z zawężeniem jezdni z dwóch pasów do jednego. Wprowadzony zostanie tzw. ruch wahadłowy. Planowany termin realizacji zgodnie z ofertą wykonawcy wynosi 30 dni kalendarzowych. Jednak w trosce o komfort okolicznych mieszkańców oraz kierowców harmonogram prac został przygotowany tak, by remont zakończyć w dwa tygodnie.

Ulica Piotrowicka to jedna z głównych ulic Ligoty, łącząca Panewniki z centrum Katowic, dlatego plan inwestycji został opracowany z myślą o priorytetowej funkcji tej trasy.

Ważnym elementem przygotowania inwestycji jest zarówno zapewnienie przejezdności drogi, jak i ułożenie prac tak, by w jak najmniejszy sposób wpływały na komfort mieszkańców. Remont ulicy Piotrowickiej poprawi bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, wpłynie na jakość podróży, ale też docelowo zmniejszy hałas odczuwany wcześniej przez ludzi mieszkających w okolicznych budynkach – mówi Piotr Handwerker, dyrektor Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów – Inwestycja wymaga prowadzenia prac również nocami. Szczególnie uciążliwy może być hałas wynikający z frezowania prowadzonego nocami z 16. na 17. i z 17. na 18. maja, za które przepraszamy mieszkańców i prosimy ich o wyrozumiałość – dodaje dyrektor.

Dwa inne duże remonty w tej okolicy Katowic

Przypomnijmy, że od początku kwietnia spore utrudnienia są też na pobliskiej ulicy Załęskiej, którą można jechać w stronę ul. Bocheńskiego i A4. Tam wymieniania jest kanalizacja. Wprowadzono ruch wahadłowy.

Więcej: Remont i wahadło na ul. Załęskiej w Katowicach. Przebudowa sieci kanalizacyjnej potrwa tu bardzo długo

A to nie jedyne remonty, jakie będą w tej części Katowic. Jak informuje Miejski Zarząd Ulic i Mostów 17 maja 2022 r. rozpoczną się prace związane z przebudową nawierzchni jezdni ul. Owsianej w dzielnicy Panewniki w Katowicach. Prace będą wykonywane pod ruchem. Planowany termin realizacji prac, zgodnie z ofertą firmy ROMUS z Katowic, wynosi 30 dni, natomiast wartość umowna - prawie 1,2 mln zł.

– Miejskie służby wkładają duży wysiłek w doprowadzenie dróg do jak najlepszego stanu po zimie, kiedy to z powodu dużych wahań temperatury najłatwiej o nowe ubytki w drogach. Dodatkowo działają też w miejscach wskazywanych przez mieszkańców oraz radnych. W tym roku przeprowadziliśmy już szereg takich doraźnych napraw, m.in. na ulicy Chorzowskiej, Armii Krajowej, czy Sobocińskiego. Dla zapewnienia komfortu przejazdu, roboty takie odbywają się przy punktowym zawężeniu pasa drogowego, często w weekendy, gdy na ulicach panuje mniejszy ruch – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic. – Nawierzchnia ulicy Piotrowickiej też już wymaga remontu. Liczymy, że zostanie on sprawnie zrealizowany, a po jego zakończeniu znacznie poprawi się poziom bezpieczeństwa oraz komfort podróży – dodaje prezydent.

ZOBACZ TEŻ:

Zamknięta ulica Upadowa w Katowicach

Może Cię zainteresować:

Ulica w Katowicach zamknięta. Prowadzi do wielkiej budowy. Już nie można robić sobie skrótu

Autor: Katarzyna Pachelska

21/12/2021

Budowa osiedla przy ul. Ostrawskiej w Katowicach

Może Cię zainteresować:

Deweloper chciał wyciąć okazałe drzewa. Teraz chwali się, że jego osiedle jest w zielonej dzielnicy

Autor: Katarzyna Pachelska

29/03/2022

Ulica Bocheńskiego w Katowicach

Może Cię zainteresować:

Nowy, alternatywny wariant przedłużenia ul. Bocheńskiego na południe

Autor: Katarzyna Pachelska

25/04/2022

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon