16 maja zacznie się naprawa nawierzchni drogi na ulicy Piotrowickiej. Można się spodziewać korków i utrudnień

Oj, trudne życie będą mieć kierowcy, którzy z Ligoty chcą jechać w stronę A4 czy centrum Katowic ulicą Piotrowicką. Miasto zapowiada remont nawierzchni tej drogi w dzielnicy Ligota. A przecież już na Załęskiej trwa wymiana kanalizacji, i też są utrudnienia. Dobra informacja jest taka, że remont Piotrowickiej potrwa niezbyt długo.

Większe naprawy i remonty dróg czekają na lepszą pogodę. Taka właśnie nastała i już widać większą mobilizację „drogowców”. W poniedziałek 16 maja rozpocznie się naprawa nawierzchni ulicy Piotrowickiej na odcinku od ul. Hadyny do ul. Panewnickiej w dzielnicy Ligota.

Wahadło na ulicy Piotrowickiej. Prace również w nocy

W poniedziałek, 16 maja, od godzin porannych w ciągu ulicy Piotrowickiej - na odcinku od ul. Hadyny do ul. Panewnickiej - rozpocznie się czasowa zmiana organizacji ruchu wynikająca z rozpoczynających się tego dnia prac naprawczych nawierzchni.

Prace będą polegały na

  • frezowaniu,
  • wyrównaniu,
  • ułożeniu siatki, warstwy wiążącej
  • wykończeniu nawierzchni w warstwie ścieralnej.

Prace będą wykonywane przez firmę DROGOPOL z Katowic. Ich koszt to ponad 1,35 mln zł. Wiążą się z zawężeniem jezdni z dwóch pasów do jednego. Wprowadzony zostanie tzw. ruch wahadłowy. Planowany termin realizacji zgodnie z ofertą wykonawcy wynosi 30 dni kalendarzowych. Jednak w trosce o komfort okolicznych mieszkańców oraz kierowców harmonogram prac został przygotowany tak, by remont zakończyć w dwa tygodnie.

Ulica Piotrowicka to jedna z głównych ulic Ligoty, łącząca Panewniki z centrum Katowic, dlatego plan inwestycji został opracowany z myślą o priorytetowej funkcji tej trasy.

Ważnym elementem przygotowania inwestycji jest zarówno zapewnienie przejezdności drogi, jak i ułożenie prac tak, by w jak najmniejszy sposób wpływały na komfort mieszkańców. Remont ulicy Piotrowickiej poprawi bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, wpłynie na jakość podróży, ale też docelowo zmniejszy hałas odczuwany wcześniej przez ludzi mieszkających w okolicznych budynkach – mówi Piotr Handwerker, dyrektor Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów – Inwestycja wymaga prowadzenia prac również nocami. Szczególnie uciążliwy może być hałas wynikający z frezowania prowadzonego nocami z 16. na 17. i z 17. na 18. maja, za które przepraszamy mieszkańców i prosimy ich o wyrozumiałość – dodaje dyrektor.

Dwa inne duże remonty w tej okolicy Katowic

Przypomnijmy, że od początku kwietnia spore utrudnienia są też na pobliskiej ulicy Załęskiej, którą można jechać w stronę ul. Bocheńskiego i A4. Tam wymieniania jest kanalizacja. Wprowadzono ruch wahadłowy.

Więcej: Remont i wahadło na ul. Załęskiej w Katowicach. Przebudowa sieci kanalizacyjnej potrwa tu bardzo długo

A to nie jedyne remonty, jakie będą w tej części Katowic. Jak informuje Miejski Zarząd Ulic i Mostów 17 maja 2022 r. rozpoczną się prace związane z przebudową nawierzchni jezdni ul. Owsianej w dzielnicy Panewniki w Katowicach. Prace będą wykonywane pod ruchem. Planowany termin realizacji prac, zgodnie z ofertą firmy ROMUS z Katowic, wynosi 30 dni, natomiast wartość umowna - prawie 1,2 mln zł.

– Miejskie służby wkładają duży wysiłek w doprowadzenie dróg do jak najlepszego stanu po zimie, kiedy to z powodu dużych wahań temperatury najłatwiej o nowe ubytki w drogach. Dodatkowo działają też w miejscach wskazywanych przez mieszkańców oraz radnych. W tym roku przeprowadziliśmy już szereg takich doraźnych napraw, m.in. na ulicy Chorzowskiej, Armii Krajowej, czy Sobocińskiego. Dla zapewnienia komfortu przejazdu, roboty takie odbywają się przy punktowym zawężeniu pasa drogowego, często w weekendy, gdy na ulicach panuje mniejszy ruch – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic. – Nawierzchnia ulicy Piotrowickiej też już wymaga remontu. Liczymy, że zostanie on sprawnie zrealizowany, a po jego zakończeniu znacznie poprawi się poziom bezpieczeństwa oraz komfort podróży – dodaje prezydent.

ZOBACZ TEŻ:

Zamknięta ulica Upadowa w Katowicach

Może Cię zainteresować:

Ulica w Katowicach zamknięta. Prowadzi do wielkiej budowy. Już nie można robić sobie skrótu

Autor: Katarzyna Pachelska

21/12/2021

Budowa osiedla przy ul. Ostrawskiej w Katowicach

Może Cię zainteresować:

Deweloper chciał wyciąć okazałe drzewa. Teraz chwali się, że jego osiedle jest w zielonej dzielnicy

Autor: Katarzyna Pachelska

29/03/2022

Ulica Bocheńskiego w Katowicach

Może Cię zainteresować:

Nowy, alternatywny wariant przedłużenia ul. Bocheńskiego na południe

Autor: Katarzyna Pachelska

25/04/2022

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

Fragment artykułu o Ligocie z 1951 r.

Ligota i jej problemy. Jak tu było ponad 70 lat temu?

Plac Mozaikowy przy hali Kapelusz, Park Śląski

Park Śląski. Plac za Kapeluszem został odnowiony

Marcin Wilk, prezes Śląskiego Funduszu Rozwoju

Marcin Wilk o Europejskim Forum Przyszłości. Wideo

Mera - otwarcie

Wielkie otwarcie Centrum Architektury Ogrodowej Mera Garden

Twórcy spektaklu "Pokora" w Teatrze Śląskim

"Pokora" Twardocha na scenie Teatru Śląskiego

Inwestycja przy ul. Grundmanna w Katowicach

Biura, mieszkania i hotel nad brzegiem Rawy

Maszyna do parkowania katowice

Maszyna do parkowania powstanie w Katowicach....