Ślub na Stadionie Śląskim, którego nie było. Uroczystość Pawła Fajdka była tylko spektaklem

Stadion Śląski pochwalił się 22 listopada, że po raz pierwszy w historii tego obiektu odbył się tam ślub. I to nie byle kogo, bo Pawła Fajdka, brązowego medalisty olimpijskiego w rzucie młotem. Jak się okazuje, informacja ta minęła się z prawdą.

"To pierwszy ślub w historii Stadionu Śląskiego! Paweł Fajdek oraz Sandra Cichocka zostali pierwszą młodą parą, która wypowiedziała słynne "tak" na arenie głównej obiektu" - ekscytowali się urzędnicy ze Stadionu Śląskiego w Chorzowie, informując o sympatycznej uroczystości, i okraszając ją wieloma zdjęciami młodej pary.

Ślub czy tylko spektakl na Stadionie Śląskim?

Jednak, jak się okazuje, impreza na Stadionie Śląskim nie była formalnym ślubem, a raczej inscenizacją ślubu, bo - jak sam Paweł Fajdek informuje, para zawarła formalnie związek małżeński wcześniej, w piątek 19 listopada 2021 r. Uroczystość na Stadionie Śląskim miała więc wymiar tylko towarzyski. Mimo że "ślubu" parze udzielał prawdziwy urzędnik, i państwo młodzi pozowali do zdjęć podpisując dokumenty.

Oświadczenie Pawła Fajdka, zamieszczone na jego profilu na Facebooku:

"Moi Drodzy,

w związku z informacją na temat mojego ślubu, która obiegła media pragnę potwierdzić, że formalnie zawarłem związek małżeński w piątek we Wrocławiu ponieważ:

Zależało nam na tym , by to właśnie Pan Henryk z Wrocławia był urzędnikiem, który udzieli nam ślubu,

Po 2 chyba logiczne jest to że urzędy pracują od poniedziałku do pt,

Po 3 wydaje mi się, że nie muszę się nikomu tłumaczyć z tego jak wygląda moje życie prywatne a zarzucanie komukolwiek kłamstwa czy manipulacji jest bezczelne i chamskie.

Mając na uwadze swój sentyment do Stadionu Śląskiego i magię tego miejsca oraz marzenia z dzieciństwa postanowiłem powtórzyć tę ceremonię w niedzielę oraz odbyć uroczystość w większym gronie bliskich mi osób na jego terenie. Z tego miejsca chciałbym serdecznie podziękować zarządowi Stadionu Śląskiego i jego pracownikom za umożliwienie mi zorganizowania tej uroczystości na Stadionie Śląskim. Panu Henrykowi za to , że swój prywatny czas również poświęcił ! By zrobić nam przyjemność po raz kolejny!

DZIĘKUJEMY!

P.S. WESELA JESZCZE NIE BYŁO".

Wesele w końcu było na Stadionie Śląskim?

"Oficjalna część uroczystości odbyła się na arenie głównej Stadionu Śląskiego. Obrączki nowożeńcom wręczała ich sześcioletnia córka. Obiad oraz przyjęcie weselne, w którym udział wzięła najbliższa rodzina i przyjaciele, zorganizowane zostały w przestrzeniach konferencyjnych Stadionu" - czytamy w oficjalnej informacji Stadionu Śląskiego.

Do sprawy "ślubu" odniosła się też wicemarszałek woj. śląskiego Izabela Domogała w Rozmowie Dnia Radia Piekary 23 listopada rano. Wszak Stadion Śląski jest instytucją podległą marszałkowi woj. śląskiego. - Fajny obrazek - podsumowała tę uroczystość. - Wydaje mi się, że to jest fajna reklama Stadionu Śląskiego. Stadion jest dobrym miejscem na takie uroczystości - dodała pani wicemarszałek.

Więcej informacji z Chorzowa na: www.chorzowski.pl

Polecamy jeszcze do przeczytania:

Jarmark Bożonarodzeniowy 2021 w Katowicach. Co i za ile można tu zjeść i czego się napić

We wtorek rusza diabelski młyn w Katowicach. To nowość na Jarmarku Bożonarodzeniowym

Pogrzeb Kamila Durczoka. Dziennikarz został pochowany na Kostuchnie w Katowicach

„Warszawa była tylko miejscem pracy. Kochał Śląsk”. Kamila Durczoka wspomina Witold Pustułka

Gangster z Niemiec wpadł w Katowicach. Był poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon